Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Battle Rage: Mech Conflict Wii

Battle Rage: The Robot Wars

Dynamiczna gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad wybranym przez siebie robotem. Staczamy walki z innymi tego typu maszynami, a w wolnych chwilach modyfikujemy swoją jednostkę.

Akcji, FPP, science fiction, mechy i roboty.

Battle Rage: The Robot Wars - screen - 2008-10-28 - 121147Battle Rage: The Robot Wars - screen - 2008-10-28 - 121146Battle Rage: The Robot Wars - screen - 2008-10-28 - 121145

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry Battle Rage: Mech Conflict | Wii

24lutego2009

Nintendo Wii
Okładka Battle Rage: Mech Conflict (Wii)
Battle Rage: Mech Conflict

Battle Rage to dynamiczna gra akcji, w której zmagania obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby. Gracz przejmuje kontrolę nad potężnym i świetnie uzbrojonym robotem, stając do walki z innymi stalowymi maszynami. Starcia toczone są na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach. Gra jest w głównej mierze strzelaniną, choć zawiera też pewne elementy typowe dla trójwymiarowych „chodzonych” bijatyk. Za przygotowanie Battle Rage odpowiedzialne jest polskie studio developerskie Destan Entertainment. Firma ta w przeszłości zasłynęła w głównej mierze za sprawą niskobudżetowego FPS-a BURN. Battle Rage początkowo zapowedziano jedynie na komputery osobiste, lecz wkrótce dołączyła także opisywana wersja na Wii.

Fabuła Battle Rage przenosi gracza w odległą przyszłość. W międzyczasie ludzkości udało się skolonizować znaczną część wszechświata. Właściwa rozgrywka nawiązuje do brutalnych turniejów, organizowanych przez wszechwładne korporacje. W zawodach tych osoby skazane za popełnienie najcięższych zbrodni przejmują kontrolę nad wielkimi robotami. Zwycięzcy mogą liczyć na sławę, pieniądze oraz wolność i to właśnie w jedną z takich postaci gracz ma okazję się wcielić.

Jeszcze przed przystąpieniem do właściwej zabawy dokonuje się wyboru robota, decydując się pomiędzy ośmioma dostępnymi maszynami. Każdy z robotów opisany został szczegółowymi parametrami, przedstawiającymi jego siłę ognia, wytrzymałość pancerza czy mobilność na polu bitwy. Niezwykle istotną rolę odgrywa to, iż wybrana przez siebie maszyna może być w znacznym stopniu modyfikowana, głównie w celu dopasowania jej do preferowanego stylu gry. W tym celu przeznacza się przede wszystkim punkty statystyk na ściśle wybrane upgrade’y. Początkowo gracz dysponuje niewielką liczbą możliwych do rozdysponowania punktów. Wygrywanie kolejnych walk pozwala jednak na powiększenie tego limitu.

Modyfikuje się nie tylko ogólne parametry robota, ale również jego uzbrojenie. Dostępne wyposażenie podzielono na dwie grupy. Gracz decyduje się zarówno na standardowe giwery, jak i broń białą. Do tej pierwszej grupy zaliczyć można między innymi kusze, pistolety laserowe, shotguny czy karabiny soniczne. Podnoszenie parametrów giwer pozwala między innymi na zwiększenie zasięgu ognia czy zredukowanie odrzutu przy prowadzeniu ciągłego ostrzału. Możliwe jest rtównież odblokowanie trybu o nazwie Bullet Mode, modyfikującego wystrzeliwane pociski w taki sposób żeby wybuchały w momencie uderzenia czy porażały cel prądem.

W przypadku broni białej zadbano zaś o katany, piły łańcuchowe, miecze czy ogromne młoty. Sterowany robot może ponadto nauczyć się ataków specjalnych, podzielonych na dwie grupy. Zwykłe ataki to między innymi ogłuszenie czy pchnięcie. Do rzadkich umiejętności można natomiast zaliczyć między innymi oślepienie wroga, przebicie jego zbroi czy wywołanie krótkiego spięcia. Akcje te odblokowuje się dopiero w momencie osiągnięcia wymaganego poziomu.

Zabawa wzbogacana jest także dzięki dwóm innym mechanizmom. Trójkąt Mocy (Power Triangle) zakłada możliwość ciągłego balansowania trzech głównych parametrów robota – szybkości przemieszczania się, siły ognia oraz wytrzymałości pancerza. Gracz może dowolnie zmieniać wartości, zmieniając ogólny balans swojej jednostki. Pozwala to na przykład na wzmocnienie obrony w przypadku znalezienia się pod ciężkim ostrzałem. Wszystkie te zmiany wykonywane są w czasie rzeczywistym i w dowolnym momencie zabawy mogą być cofnięte. Druga ciekawostka dotyczy obecności trybu furii. Naładowanie widocznego na ekranie paska pozwala na odpalenie jednego potężnego ciosu.

Do dyspozycji gracza oddano wiele różnych trybów zabawy. W przypadku singleplayera jest to przede wszystkim tryb fabularny, czyli Story Mode. Oprócz tego dostępny jest Arcade Mode, kładący większy nacisk na toczenie samych walk. Nie zabrakło także pełnoprawnego multiplayera. Walki mogą być prowadzone w pojedynkę lub w drużynach składających się z kilku robotów. Jeśli zaś chodzi o areny starć, przygotowanych zostało dziesięć plansz, utrzymanych w futurystycznych klimatach. Areny są bardzo rozbudowane, dając możliwość stosowania różnorakich zagrań taktycznych. Ponadto na mapach poukrywano mocniejsze giwery, których odnalezienie pozwala na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

Wersja przeznaczona na Wii wyróżnia się przede wszystkim wykorzystaniem innowacyjnego kontrolera tej konsoli, dzięki któremu możliwe staje się kontrolowanie robota i aktywowanie jego określonych funkcji. Battle Rage wykorzystuje drugą generację silnika graficznego o nazwie Destan Engine, oferującego pełne wsparcie między innymi dla zaawansowanych efektów cząsteczkowych, efektów szkła czy HDR-u. Gra cechuje się ponadto złożonym modelem fizycznym, symulującym zachowanie się robotów na polu bitwy, a w szczególności ich oddziaływanie na elementy otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Battle Rage: Mech Conflict

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Polski Battle Rage zaatakuje Wii
Polski Battle Rage zaatakuje Wii

wiadomość21 marca 2008

Zręcznościowa strzelanina z elementami beat’em up – Battle Rage została właśnie zapowiedziana w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Battle Rage gotowy
Battle Rage gotowy

wiadomość26 lutego 2008

Ekipa Polaków ukrywająca się pod szyldem Destan Entertainment właśnie zakończyła prace nad swoim najnowszym programem o nazwie Battle Rage. Niestety w chwili obecnej nie znamy jeszcze daty premiery, ponieważ jak na razie firma szuka wydawcy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
12.12.2009 18:45
HoMeR
46
Generał

pięknie wygląda :)