Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 3 czerwca 2016, 09:40

autor: Entelarmer

W Overwatch zagrało 7 milionów graczy. Blizzard nieugięty wobec oszustów

Firma Blizzard pochwaliła się statystykami dotyczącymi Overwatch, według których w tytuł zagrało 7 milionów graczy. W sieci pojawiły się też doniesienia o nieugiętej postawie wydawcy wobec oszustów oraz problemach tych ostatnich z obejściem przyznanych im banów.

Overwatch cieszy się sporą popularnością wśród graczy, ale oszuści raczej nie mają czego szukać na serwerach. - W Overwatch zagrało 7 milionów graczy. Blizzard nieugięty wobec oszustów - wiadomość - 2016-06-03
Overwatch cieszy się sporą popularnością wśród graczy, ale oszuści raczej nie mają czego szukać na serwerach.

Minął ponad tydzień od premiery Overwatch – pierwszego sieciowego FPS-a od firmy Blizzard. Mówiliśmy już o bardzo ciepłym przyjęciu produkcji przez krytyków, masowo przyznających grze najwyższe noty (wliczając recenzję naszego serwisu, w której wystawiliśmy Overwatch ocenę 9,5/10). Najnowsze doniesienia potwierdzają też, że gra cieszy się niemałą popularnością wśród graczy. Blizzard pochwalił się bowiem w oświadczeniu prasowym (podajemy za serwisem Business Wire), że z najnowszą produkcją firmy zapoznało się już siedem milionów graczy, którzy spędzili w świecie gry 119 milionów godzin, zmieniali swoich bohaterów 326 milionów razy oraz dostarczyli ładunek do miejsca docelowego 11 milionów razy. W tym kontekście nie dziwi zadowolenie Mike’a Morhaime’a, prezesa oraz współzałożyciela Blizzard Entertainment, któremu dał wyraz we wspomnianym oświadczeniu:

”W miesiącach oraz tygodniach poprzedzających premierę doświadczyliśmy wiele miłości oraz wsparcia dla Overwatch – od fanów gier Blizzarda, miłośników FPS-ów, a także ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z tego typu grami. Włożyliśmy wiele pracy w stworzenie gry – a także uniwersum – które może zadowolić każdego. Jesteśmy zachwyceni tą wyjątkowo udaną premierą i z niecierpliwością oczekujemy całej tej zabawy, rywalizacji oraz nowej, nadchodzącej zawartości”.

Niejako przy okazji wypada poinformować, że Blizzard dotrzymuje swojej obietnicy i nie ustaje w karaniu oszustów. Serwis PC Gamer doniósł o zbanowaniu ponad 1500 chińskich graczy, mało tego – firma zamieściła pseudonimy tych osób na oficjalnym chińskim forum Overwatch. Również na Zachodzie Blizzard przyjął nieugiętą postawę wobec oszustów, nawet jeśli korzystali z czitów w wersji beta, a później zakupili pełną wersję gry. Nie pomaga też modyfikacja adresów IP oraz MAC, ID dysku twardego, zakup VPN ani też zmiany innych ustawień, jak wynika z wiadomości jednego ze zbanowanych użytkowników. Firma wydała też oświadczenie w tej sprawie, jasno stwierdzając, że „oszustwa wszelkiego typu nie będą tolerowane”. W kontekście problemów z oszustami w Dark Souls III oraz Tom Clancy’s The Division, nieugięta postawa Blizzarda w walce z cziterami może jedynie cieszyć i zachęcić kolejne osoby do zapoznania się z Overwatch.

W Overwatch zagrało 7 milionów graczy. Blizzard nieugięty wobec oszustów - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Overwatch

Overwatch