Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 1 kwietnia 2015, 10:54

autor: Luc

Ruszyły beta-testy StarCraft II: Legacy of the Void

Beta-testy finalnego dodatku do StarCraft II oficjalnie wystartowały. Osoby, które otrzymały dostęp do Legacy of the Void mogą testować m.in. nowe jednostki oraz kilka innych, niezwykle interesujących modyfikacji.

W Legacy of the Void główną rolę odegrają Protossi. - Ruszyły beta-testy StarCraft II: Legacy of the Void - wiadomość - 2015-04-01
W Legacy of the Void główną rolę odegrają Protossi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś w nocy polskiego czasu rozpoczęła się oficjalnie pierwsza faza zamkniętej bety nadchodzącego dodatku do StarCraft II. Legacy of the Void to odsłona, która zwieńczy wszystkie dotychczasowo poruszane w serii wątki, ale przyniesie ze sobą także sporo zmian w trybie multiplayer, które wszyscy wylosowani mogą od niedawna testować. Do tych najistotniejszych należy przede wszystkim sześć nowych jednostek (ich dokładną specyfikację możecie sprawdzić w naszym kompendium), kilka modyfikacji istniejących już postaci, spore zmiany w wydobywaniu surowców oraz zmienione proporcje robotników, z jakimi rozpoczynamy rozgrywkę. W aktualnym stadium bety dostępne są jedynie dwa tryby – zwykły mecz nierankingowy lub gra dowolna, w której także można stanąć jedynie naprzeciwko żywego przeciwnika. Pojedynki z SI, nowy tryb Archonta oraz opcja rozgrywki w ramach Sprzymierzonych Dowódców są jak na razie zablokowane.

Tak prezentuje się klient Battle.net po otrzymaniu dostępu do bety Legacy of the Void. - Ruszyły beta-testy StarCraft II: Legacy of the Void - wiadomość - 2015-04-01
Tak prezentuje się klient Battle.net po otrzymaniu dostępu do bety Legacy of the Void.

Aby sprawdzić, czy udało się zakwalifikować do bety Legacy of the Void, należy oczekiwać na osobny mail ze strony Blizzarda, choć w niektórych przypadkach dostęp zostaje przypisany bez oficjalnego potwierdzenia. Warto sprawdzać więc klient Battle.net i listę dostępnych regionów zaraz nad przyciskiem „Graj”, tak jak widać to na powyższym obrazku. Twórcy przyznali już jakiś czas temu, że w tym przypadku nie należy wiązać wczesnego początku bety z szybką premierą dodatku. Oficjalna data wciąż nie została podana, a przyśpieszony start testów ma przede wszystkim za zadanie wypracowanie jak najlepszego balansu pomiędzy poszczególnymi jednostkami.

StarCraft II: Legacy of the Void to trzecia i jednocześnie ostatnia część historii zapoczątkowanej w Wings of Liberty. Wszystkie wątki główne – m.in. historia Jim Raynora, Kerrigan, proroctwa Zeratula - mają zostać zwieńczone, a najistotniejszą rolę w kampanii dla pojedynczego gracza odegra tym razem rasa potężnych Protossów. Gra prawdopodobnie zostanie wydana jeszcze w tym, ale studio Blizzard wciąż nie podało oficjalnego terminu. Tytuł pojawi się na rynku jako całkowicie osobny produkt, niewymagający posiadania poprzednich części. Legacy of the Void zostanie wydane jedynie w wersji na PC.

StarCraft II: Legacy of the Void

StarCraft II: Legacy of the Void