Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 sierpnia 2014, 21:33

autor: Jiker

Talisman: Digital Edition - gra planszowa fantasy debiutuje na urządzeniach z Androidem

Studio Nomad Games po kilku miesiącach od premiery na iOS wydało elektroniczną wersję gry planszowej fantasy Talisman w Google Play. Odsłona na smartfony i tablety z systemem Android została wzbogacona o wszystkie aktualizacje i dodatki.

W ofercie platformy Google Play zadebiutowała elektroniczna wersja popularnej przygodowej gry planszowej fantasy Talisman, znanej w Polsce pod tytułem Talisman: Magia i Miecz. Produkcja, stworzona przez studio Nomad Games na licencji udzielonej przez firmę Games Workshop, została wydana w modelu premium – jej cena została ustalona na podobnym poziomie, co w przypadku edycji na urządzenia z systemem iOS, a więc około 25 złotych. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Androidowa odsłona Talisman: Digital Edition została wzbogacona o wszystkie aktualizacje wydane dotąd z myślą o wersji na iOS (stąd obowiązującą edycją jest ta na poziomie 3.601). Dotyczy to również możliwości nabycia oficjalnych dodatków – Reaper oraz Frostmarch, dostępnych z poziomu wbudowanego sklepu za kwotę około 18 złotych każdy. Także trzecie, zapowiedziane już rozszerzenie, czyli Dungeon, zostanie opublikowane w Google Play w tym samym czasie, co w App Store.

Talisman: Digital Edition bazuje na czwartej edycji gry i wykorzystuje oryginalną szatę graficzną. Fabularyzowaną przygodę można rozegrać w skórze jednej z czternastu podstawowych postaci (m.in. Wojownik, Złodziej, Czarodziej). Dostępne tryby zabawy to: singleplayer, w którym staje się w szranki z rywalami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, lokalny multiplayer dla maksymalnie czterech osób (tzw. „gorące krzesło”) oraz sieciowy tryb wieloosobowy, rozgrywany w czasie rzeczywistym w towarzystwie 2-4 graczy z całego świata.

Talisman to jedna z najpopularniejszych gier planszowych fantasy w historii. Gracze, korzystający podczas zabawy z nieśmiertelnej kostki, przeżywają w niej fantastyczne przygody, walczą z potworami przy użyciu kart i rozwijają swoich bohaterów, dzięki czemu mogą oni penetrować coraz to mroczniejsze rejony planszy.