Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 29 sierpnia 2012, 09:30

autor: Adrian Werner

Legacy of Rome drugim dodatkiem do Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Studio Paradox Interactive zapowiedziało nowy dodatek do strategii historycznej Crusader Kings II. Rozszerzenie otrzymało tytuł Legacy of Rome i skoncentruje się na Cesarstwie Bizantyjskim.

Legacy of Rome drugim dodatkiem do Crusader Kings II: Mroczne Wieki - ilustracja #1

Crusader Kings II dosyć nieoczekiwanie okazało się jedną z najciekawszych gier tego roku. Strategia studia Paradox Interactive doczekała się już pierwszego dodatku w postaci Sword of Islam, a teraz twórcy zapowiedzieli drugie rozszerzenie, które otrzymało tytuł Legacy of Rome. Zgodnie z nazwą, projekt skoncentruje się na spuściźnie pozostawionej przez Imperium Rzymskie, a konkretnie na Cesarstwie Bizantyjskim.

Gracze pragnący sprawdzić swoje siły w pełnym spisków i zdrad Bizancjum będą musieli zmierzyć się m.in. z chaosem wywołanym przez niezadowolonych wasali, którzy podzielą się na wiele różnych frakcji. Będą jednak w stanie zapomnieć o dzielących ich różnicach, jeśli nadarzy się dobra okazja do buntu i odsunięcia nas od władzy. Poradzenie sobie z takim zagrożeniem ma być znacznie trudniejsze niż tłumienie rebelii znanych z podstawowej wersji gry. Wasale będą sprytni, a ich połączone siły stanowić mają prawdziwe wyzwanie. Nowy system frakcji nie przysporzy nam jednak tylko kłopotów. Sprytni gracze wykorzystają go do własnych celów. Dołączenie do frakcji zapewni masę dodatkowych środków pomocnych przy uprawianiu polityki i ułatwi zniszczenie rywali.

Legacy of Rome drugim dodatkiem do Crusader Kings II: Mroczne Wieki - ilustracja #2

Spore zmiany zajdą też w sferze militarnej. Znacznie zwiększona zostanie rola dowódców. Przed mianowaniem generała trzeba się będzie solidnie zastanowić, gdyż cechy i umiejętności postaci w istotny sposób wpłyną na przebieg bitew. Przy okazji lista dostępnych cech ulegnie znaczącemu wydłużeniu. Uproszczony zostanie system mobilizacji wojsk i siły gromadzić będziemy za pośrednictwem głównych wasali, bez zaprzątania sobie głowy opiniami podległych im niższych wasali. Ponadto pojawi się opcja posiadania stałych armii zaciężnych. O ich rozmiarach zadecyduje nasz poziom technologiczny i zasobność skarbca gracza.

Królestwa prawosławne będą mogły mianować własnych patriarchów, co uniezależni je od wpływów Konstantynopola. Wprowadzony zostanie ponadto rozbudowany system rozwoju władcy, w którego wcielają się gracze. Dzięki temu będzie on mógł nabywać nowe cechy i umiejętności. Rozgrywkę dodatkowo wzbogaci nowy zestaw decyzji i wydarzeń, opracowanych specjalnie z myślą o Bizancjum.

Legacy of Rome drugim dodatkiem do Crusader Kings II: Mroczne Wieki - ilustracja #3

Crusader Kings II: Legacy of Rome trafi do sprzedaży pod koniec tego roku. Dodatek będzie wymagał posiadania podstawowej wersji gry.

  1. Średniowiecze pełną gębą - recenzja gry Crusader Kings II: Mroczne Wieki
  2. Crusader Kings II - poradnik do gry