Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 20 lipca 2012, 08:40

autor: Muninn

Torchlight II ukaże się przed końcem lata?

Prezes studia Runic Games poinformował, że gra RPG Torchlight II ukaże się na rynku najprawdopodobniej jeszcze tego lata. W tej chwili proces tworzenia gry znajduje się w fazie szlifowania różnych elementów rozgrywki.

Kilka dni temu informowaliśmy, że gra Torchlight II wciąż znajduje się w produkcji i termin premiery pozostaje nieznany. Dzisiaj Travis Baldree, prezes studia Runic Games, zdradził, że kontynuacja gry z 2009 roku ukaże się na rynku jeszcze tego lata.

Torchlight II ukaże się przed końcem lata? - ilustracja #1
Screen z gry Torchlight II

Współzałożyciel studia powiedział:

Torchlight II ukaże się przed końcem lata? - ilustracja #2Koniec lata przypada na mniej więcej 25 września, prawda? Cały czas staramy się zakończyć produkcję w lecie. To duża gra, a my mamy jeszcze coś do udoskonalenia (...) Uzgodniliśmy, że po osiągnięciu konkretnego etapu produkcji gry uznamy, że nadszedł czas na oznajmienie daty premiery. Ta pora jednakże jeszcze nie nadeszła.

Zarówno wpis na oficjalnym blogu studia Runic Games, jak i powyższe wyjaśnienia spowodowane są najprawdopodobniej dochodzącymi do deweloperów głosami od osób, które zamówiły Torchlight II w przedsprzedaży i obawiają się utraty pieniędzy. Twórcy uspokajają graczy, niepokojących się o losy tytułu, podając informacje o ciągłym prowadzeniu prac nad grą oraz przedstawiając bardziej szczegółowe wiadomości na temat procesu tworzenia produkcji.

Torchlight II będzie kontynuacją wydanej w 2009 roku gry RPG akcji pod tytułem Torchlight, rozgrywającą się w kilka lat po wypadkach przedstawionych w pierwszej części. Twórcy udostępnią graczom cztery klasy postaci, nieco odmienny od tradycyjnego system zdobywania umiejętności oraz hordy unikatowych wrogów do pokonania. Gra ukaże się na komputery PC.

  1. Przegląd Diabloklonów - 2012 rokiem hack'n'slashy?
  2. Materiały o grze Torchlight II na serwisie tvgry.pl
  3. Zapowiedzi gry Torchlight II
  4. Oficjalna strona studia Runic Games
  5. Oficjalna strona Torchlight II