Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 29 lipca 2010, 10:12

autor: Sarge

SOCOM 4 przesunięty na 2011 rok

Gra SOCOM 4 była jedną z najważniejszych produkcji Sony na ten rok szykowanych z myślą o wsparciu kontrolera PlayStation Move. Niestety, jak potwierdziło studio Zipper Interactive na oficjalnym blogu, jej premiera została opóźniona.

Gra SOCOM 4 była jedną z najważniejszych produkcji Sony na ten rok szykowanych z myślą o wsparciu kontrolera PlayStation Move. Niestety, jak potwierdziło studio Zipper Interactive na oficjalnym blogu, jej premiera została opóźniona.

Pierwotnie ta taktyczna strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby miała się ukazać tej jesieni, ale wiadomo już, że z tych planów nic nie wyjdzie. Data jej debiutu na światowych rynkach została przesunięta na 2011 rok i trudno nawet powiedzieć, czy chodzi o jego początek, czy też bardziej odległy okres.

SOCOM 4 przesunięty na 2011 rok - ilustracja #1

Twórcy póki co nie są w stanie podać dokładnego terminu, choć zapewniają, że w ciągu najbliższych miesięcy możemy się spodziewać takiej informacji. Na razie musimy więc czekać na rozwój wydarzeń i odłożyć sobie plany zakupu tej pozycji na później.

W zamieszczonej wiadomości nie podano konkretnych przyczyn takiej decyzji. Autorzy zdają sobie sprawę, że ich produkcja jest wyczekiwana przez fanów serii, ale jednocześnie nie chcą iść na skróty, wydając jak najszybciej jeszcze niedopracowany produkt. Ich celem jest stworzenie możliwie jak najlepszej strzelaniny i zamierzają wykorzystać dodatkowy czas na poprawki. Między wierszami można więc wyczytać, że nie jest ona jeszcze na tyle dopracowana, by mądre było wypuszczanie jej na rynek już teraz.

Już teraz widać, że początek przyszłego roku zapowiada się dla gatunku znakomicie. W lutym ukaże się przecież Killzone 3, a w kwietniu Gears of War 3. Trudno oczekiwać, by Zipper Interactive chciało rywalizować z tak medialnymi tytułami, zatem czyżby premiera SOCOM 4 w marcu stawała się coraz bardziej realna?

SOCOM 4 przesunięty na 2011 rok - ilustracja #2

Usunięcie gry z planu wydawniczego na tegoroczną jesień to potężny cios dla osób zastanawiających się nad zakupem PlayStation Move. Właśnie SOCOM 4 miał być tą wiodącą pozycją na ten rok korzystającą z kontrolerów ruchowych i jednocześnie przeznaczoną dla doświadczonych graczy. Przesunięcie jej premiery powoduje, że lista sensownych tytułów dla takich ludzi zaczyna się zawężać.

SOCOM 4 jest kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych serii sieciowych dostępnych na konsolach Sony. Pierwsze części ukazały się jeszcze na PlayStation 2 i były tam chyba najbardziej popularnymi i sensownymi propozycjami do gry po sieci. „Czwórka” również postawi duży nacisk na rozgrywki wieloosobowe (na jednym polu bitwy spotka się nawet 32 graczy), choć tym razem sporo uwagi poświęca się również kampanii singleplayer. Warto dodać, że to nie pierwsza próba tego dewelopera zaistnienia na polu sieciowych strzelanin na PlayStation 3 – na początku tego roku ukazał się MAG, którego podstawową cechą były zakrojone na ogromną skalę bitwy.