Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 8 lutego 2019, 09:23

autor: Adrian Werner

W Apex Legends zagrało już 10 milionów osób

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że trzy dni wystarczyły, aby w strzelankę battle royale Apex Legends zagrało ponad 10 milionów osób.

Apex Legends idzie jak burza. - W Apex Legends zagrało już 10 milionów osób - wiadomość - 2019-02-08
Apex Legends idzie jak burza.
APEX LEGENDS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Respawn Entertainment
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 4 lutego 2019 r.

Apex Legends, czyli strzelanka battle royale osadzona w uniwersum serii Titanfall, okazała się zaskakującym przebojem. Szef odpowiedzialnego za projekt studia Respawn Entertainment, Vince Zampella, pochwalił się, że w tytuł zagrało już ponad dziesięć milionów osób. Ten imponujący wynik udało się osiągnąć w raptem trzy dni od premiery.

Tempo rozwoju gry jest bardzo szybkie. Kilka godzin wystarczyło, aby liczba graczy sięgnęła miliona. Po 24 godzinach od debiutu wynik ten wzrósł do 2,5 mln, a w najgorętszym momencie pierwszego dnia w tytuł bawiło się ponad 600 tysięcy osób jednocześnie.

Apex Legends cieszy się także wielką popularnością na Twitchhu. Gra jest obecnie najpopularniejszym tytułem w tym serwisie streamingowym, zostawiając w tyle takie tuzy jak League of Legends, Dota 2, Hearthstone czy Fortnite.

Przypomnijmy, że Apex Legends ukazało się 4 lutego tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Na razie Apex Legends nie wspiera funkcji cross-play, ale autorzy już pracują nad umożliwieniem wspólnej zabawy użytkownikom różnych platform. W planach jest również przeniesienie gry na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Dziś zapowiedź – dziś premiera. Apex Legends to odważna zagrywka EA
  3. Apex Legends - poradnik do gry
W Apex Legends zagrało już 10 milionów osób - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Apex Legends

Apex Legends