Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2019, 21:46

autor: ElMundo

EA szykuje mobilną wersję Apex Legends i planuje cross-play

Ogromny sukces Apex Legends – nowego przedstawiciela gatunku battle royale od studia Respawn Entertainment – sprawił, że Electronic Arts zaczęło szybkie planowanie rozwoju tego tytułu. Praktycznie pewne jest, że już niebawem skorzystamy z funkcji cross-play, a w niedługiej perspektywie zagramy także na urządzeniach mobilnych.

EA szykuje mobilną wersję Apex Legends i planuje cross-play - ilustracja #1

Niebywały sukces Apex Legends w ciągu kilkudziesięciu godzin od premiery tej gry zaskoczył chyba wszystkich, z producentem i wydawcą włącznie – dziś rano informowaliśmy, że tytuł ten odpaliło już około 2,5 miliona graczy, a streamy na Twitchu obserwuje rekordowa ilość osób. Nie dziwi zatem fakt, że Electronic Arts stara się szybko reagować na tę sytuację kując żelazo, póki gorące.

Na wczorajszym spotkaniu inwestorów koncernu oczywiście poruszono kwestię świetnego startu Apex Legends oraz dalszego rozwoju tego projektu. Jak poinformował szef EA, Andrew Wilson, firma już pracuje nad przeniesieniem gry na grunt urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS. Na razie mamy do czynienia z analizą różnorodnych pomysłów, które mają pozwolić stworzyć wciągającą i grywalną produkcję na smartfony, ale powstanie „kieszonkowej” wersji dzieła studia Respawn Entertainment wydaje się być pewne.

Wilson otwarcie mówi także o konieczności stworzenia systemu cross-play, który pozwoliłby na wspólną rozgrywkę zarówno pecetowcom, jak i osobom grającym na konsolach stacjonarnych PlayStation 4 i Xbox One, a w dłuższej perspektywie także toczącym boje za pośrednictwem wspomnianej już wersji na smartfony. Takie rozwiązanie to konieczność, jeżeli Electronic Arts myśli o nawiązaniu wyrównanej walki z Fortnite czy PUBG, które oferują ten model zabawy. „Elektronicy” pracują także nad ekspansją Apex Legends na rynku azjatyckim, którego – z racji wielkości oraz potencjalnych zarobków – zdecydowanie nie sposób bagatelizować.

Oczywistym jest, że na razie nie znamy nawet przybliżonej daty uruchomienia modułu cross-play czy też premiery mobilnych wersji gry, ale pewnym jest, że EA zrobi wszystko, by stało się to jak najszybciej. W tym wypadku hasło „czas to pieniądz” nabiera szczególnej wagi, a możliwość podjęcia rywalizacji z hegemonami gatunku battle royale z pewnością działa na wyobraźnię zarówno twórców, jak i wydawcy Apex Legends.

  1. Strona internetowa studia Respawn Entertainment