Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 21 stycznia 2019, 14:40

autor: Frozen

Assassin's Creed Odyssey mogło być spin-offem

Grafiki udostępnione przez dyrektora artystycznego najnowszej części Assassin's Creed sugerują, że Ubisoft przez pewien czas rozważał uczynienie z Odyssey samodzielnego tytułu, niepowiązanego z główną serią.

Odyssey to najnowsza część cyklu Assassin's Creed. - Assassin's Creed Odyssey mogło być spin-offem - wiadomość - 2019-01-21
Odyssey to najnowsza część cyklu Assassin's Creed.

Patrice Dufresne, dyrektor artystyczny Assassin's Creed Odyssey, zamieścił w sieci kilka grafik, które sugerują, że Ubisoft rozważał wyłączenie najnowszej odsłony sagi o skrytobójcach z głównego nurtu serii. Ilustracje szybko zostały usunięte, jednak, jak powszechnie wiadomo, w internecie nic nie ginie. Wszystkie obrazki, o których mowa, możecie zobaczyć poniżej.

Na udostępnionych grafikach widzimy, że w trakcie produkcji gra przez pewien okres nosiła zupełnie inny tytuł – Odyssey: An Assassin's Creed Adventure. Nie wiadomo, czy Odyssey miało stać się nową podserią, jednorazowym eksperymentem, czy też Ubisoft planował zmianę konwencji nazywania kolejnych części sagi, tak jak to zrobił wcześniej w przypadku serii Might & Magic (gdzie po Heroes of Might and Magic V wydano Might & Magic: Heroes VI). Możliwe, że Ubisoft w ostatniej chwili przypomniał sobie, jak Activision próbowało oddzielić Modern Warfare od serii Call of Duty przy okazji premiery Call of Duty: Modern Warfare 2 (początkowo promowanego pod nazwą Modern Warfare 2) i dzięki temu uznało, że dużo łatwiej będzie im sprzedać produkcję zatytułowaną Assassin's Creed Odyssey, niż samo Odyssey. Dużym utrudnieniem mógł też być fakt, że gra pod tytułem Odyssey już istnieje.

Assassin's Creed Odyssey ukazało się 5 października 2018 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One a także, wyłącznie w Japonii, na Switchu.

Assassin's Creed Odyssey mogło być spin-offem - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed Odyssey