Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 20 maja 2018, 14:12

autor: Riddick

Europa Universalis IV: Dharma nowym dodatkiem do gry

Dodatek Dharma zabierze użytkowników gry Europa Universalis IV na subkontynent indyjski, gdzie za pomocą nowych narzędzi będą mogli rozszerzać swoje wpływy. Choć rozgrywka skupi się na Indiach, nie zabraknie również nowości globalnych.

Europa Universalis IV: Dharma zabierze nas do indyjskich królestw. - Europa Universalis IV: Dharma nowym dodatkiem do gry - wiadomość - 2018-05-20
Europa Universalis IV: Dharma zabierze nas do indyjskich królestw.

Podczas konwentu PDXCON 2018 Paradox Interactive zapowiedziało kolejny dodatek do swojej popularnej gry strategicznej. Europa Universalis IV: Dharma skupi się na subkontynencie indyjskim i pozwoli stoczyć bój o wpływy w tym regionie świata, oddając do dyspozycji graczy nowe narzędzia pomocne w osiągnięciu tych celów. Dodatek do działania wymagać będzie pełnej wersji gry Europa Universalis IV, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Europa Universalis ma już prawie pięć lat na karku, a wciąż cieszy się zainteresowaniem twórców, którzy regularnie wypuszczają nowe dodatki i aktualizacje. W Europa Universalis IV: Dharma szczególny nacisk zostanie położony na rozwiązania pokojowe, nic jednak nie stanie na przeszkodzie, aby wybrać inną drogę do celu. We wcześniejszej aktualizacji zmianie ulegnie system frakcji oraz polityki, a opcje polityczne dostępne tylko w Dharmie mają dodatkowo uatrakcyjnić gameplay.

Pojawią się również nowe reformy oraz możliwości ulepszania prowincji powiązanych z kompaniami handlowymi, a także opcje inwestycji w rozbudowę centrów handlu. Europejczycy zyskają również możliwość zakupu przyczółków w strefach handlu czarterowego w Afryce i Azji.

Indie wzbogaci pięć nowych kast. Będą to między innymi bramini, którzy pomogą łagodzić zamieszki, oraz wyznawcy dźinizmu, potrafiący zwiększyć dochód zmniejszając siłę roboczą. Pojawi się też specjalna premia kulturowa Mogołów, pozwalająca z łatwością zasymilować podbite narody. Dla posiadaczy dodatku Europa Universalis IV: The Cossacks przygotowano nowy ustrój dla Kozaków. Oczywiście nie zabraknie misji związanych z indyjskimi sułtanatami i królestwami oraz szeregu pomniejszych zmian takich jak nowe sposoby tłumienia buntów, sezon monsunowy, możliwość wysyłania pogardliwych obelg w stosunkach dyplomatycznych czy nowe zastosowania dla kolonistów.

Europa Universalis IV: Dharma nowym dodatkiem do gry - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.