Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 marca 2018, 11:28

autor: Aquma

Frostpunk z datą premiery i nowym trailerem

Najnowsza produkcja 11 bit studios pojawi się na rynku 24 kwietnia tego roku, wyłącznie w wersji na komputery PC - w formie zarówno cyfrowej, jak i pudełkowej. Twórcy przygotowali też nowy kinowy zwiastun pod tytułem Serenity.

Frostpunk z datą premiery, ceną oraz nowym zwiastunem. - Frostpunk zadebiutuje 24 kwietnia - wiadomość - 2018-03-09
Frostpunk z datą premiery, ceną oraz nowym zwiastunem.
FROSTPUNK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: 11 bit studios
  2. Wydawca: 11 bit studios
  3. Wydawca PL: Cenega S.A.
  4. Gatunek: strategia
  5. Platformy: PC
  6. Data premiery: 24 kwietnia 2018 r.

Frostpunk, czyli najnowsza gra znanej z This War of Mine, warszawskiej firmy 11 bit studios, zadebiutuje 24 kwietnia bieżącego roku. Produkcja zawita wyłącznie na PC, w wersji z polskimi napisami i angielskim dubbingiem. Tytuł będzie można nabyć m.in. za pośrednictwem platform Steam oraz GOG. Dostępne będzie również wydanie pudełkowe, za które odpowiada firma Cenega. Cena w każdym wypadku wyniesie 109,99 zł.

Chcieliśmy zakończyć pracę przed końcem pierwszego kwartału, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno, minimalne przesunięcie. Powód jest prosty - potrzebujemy jeszcze trochę czasu na ostateczne szlify i stworzenie gry, która jak wierzę, jest najlepszym tytułem w historii 11 bit studios. Naszym priorytetem zawsze była jakość, dlatego wyeliminowanie błędów i zbalansowanie rozgrywki jest kluczowe, aby dostarczyć graczom jedyne w swoim rodzaju przeżycie. This War of Mine było unikatową grą o trudnych wyborach moralnych, a Frostpunk jest produkcją, która wznosi je na kolejny poziom. Zajęło nam to chwilę, ale dzisiaj jestem w 100% przekonany, że było warto! – stwierdził w oficjalnym komunikacie prasowym prezes 11 bit studios, Grzegorz Miechowski.

Z okazji ogłoszenia tak ważnych wieści, deweloper przygotował również nowy, klimatyczny trailer, zatytułowany Serenity (pol. spokój).

Frostpunk to ciekawa gra strategiczna, łącząca w sobie elementy gatunków RTS oraz survival. Zadaniem gracza jest zarządzanie społeczeństwem ostatniego ludzkiego miasta, w bardzo mroźnym, steampunkowym świecie, będącym alternatywną wersją XIX wieku. Podobnie jak w przypadku docenianego przez krytyków This War of Mine, przetrwanie będzie wymagało odpowiedniego planowania, ale też podejmowania trudnych, niejednoznacznych moralnie decyzji.

Jeśli jesteście zainteresowani nowym tytułem 11 bit studios, a dodatkowo cenicie sobie pudełkowe wersje gier, warto pospieszyć się z zakupem. Premierowo gra będzie bowiem dostępna w tzw. Edycji Wiktoriańskiej, która zawiera liczący 56 stron artbook w twardej oprawie pt. New London – The Art of Frostpunk.

Zawartość Edycji Wiktoriańskiej Frostpunk. - Frostpunk zadebiutuje 24 kwietnia - wiadomość - 2018-03-09
Zawartość Edycji Wiktoriańskiej Frostpunk.
  1. Frostpunk – strona oficjalna
  2. Widzieliśmy grę Frostpunk – nadchodzi zima stulecia
Frostpunk zadebiutuje 24 kwietnia - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Frostpunk

Frostpunk