Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 marca 2018, 11:57

Reżyser Iron Mana scenarzystą i producentem serialu Star Wars

Zapowiedziany przed kilkoma miesiącami aktorski serial osadzony w świecie Gwiezdnych wojen zaczyna nabierać kształtów. Dowiedzieliśmy się, kto przygotuje scenariusz oraz zajmie się produkcją projektu.

Odkąd Disney przejął prawa do Gwiezdnych wojen, regularnie dowiadujemy się nowych informacji o coraz liczniejszych projektach bezpośrednio związanych z tym popkulturowym fenomenem. Przed kilkoma tygodniami prawdopodobnie poznaliśmy tytuł nowego serialu animowanego osadzonego w świecie Jedi i Sithów, teraz natomiast dowiedzieliśmy się, kto wyprodukuje i napisze scenariusz zapowiedzianego przed kilkoma miesiącami serialu aktorskiego.

Świat Gwiezdnych wojen rozrasta się w szybkim tempie. - Reżyser Iron Mana scenarzystą i producentem serialu Star Wars - wiadomość - 2018-03-09
Świat Gwiezdnych wojen rozrasta się w szybkim tempie.

Serwis StarWars.com donosi, że pierwszy od 1985 roku (w którym to ukazał się niesławny film telewizyjny Ewoks: The Battle for Endor) zmierzający na małe ekrany gwiezdnowojenny projekt aktorski zostanie przygotowany przez Jona Favreau – reżysera pierwszych dwóch Iron Manów, Kowbojów i obcych oraz Księgi dżungli z 2016 roku. Favreau przy nienazwanym jeszcze nowym serialu przejmie obowiązki showrunnera oraz scenarzysty. Warto wspomnieć, że nie będzie to jego pierwsze zetknięcie ze światem Star Wars – wcześniej podkładał on głos pod jedną z postaci w serialu Wojny klonów, w tym roku natomiast zagra jedną z mniejszych ról w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

Dokładna data premiery produkcji nie została jeszcze ogłoszona, choć wiemy, że Disney celuje w 2019 rok, tak by był to jeden z głównych atutów mających przyciągnąć widzów do zapowiedzianego jakiś czas temu serwisu VoD popkulturowego giganta.