Data wydania: 16 kwietnia 2013
Opracowana przez studio SouthEnd Interactive poboczna odsłona popularnej serii Sacred, zrealizowana w formie prostej, chodzonej bijatyki w realiach fantasy. Fabuła gry osadzona została w znanej fanom cyklu krainie Ancarii, która padłą ofiarą ataku złowrogiego imperium Ashen.
Gracze
Steam
Sacred Citadel to chodzona bijatyka osadzona w świecie znanym z cyklu RPG Sacred. Grę opracowało studio SouthEnd Interactive.
Rozgrywka przypomina klasyczne automatowe produkcje pokroju serii Golden Axe. Naszym zadaniem jest więc głównie parcie w prawą stronę ekranu i zabijanie hord wrogów. System potyczek jest mocno zręcznościowy, więc o rezultacie starć decydują przede wszystkim umiejętności samych graczy, a nie statystyki ich postaci. Sercem gry jest oczywiście rozbudowana mechanika walki. Dostępne są dwa ataki – wolny i mocny oraz słabszy, ale za to szybszy. Jednocześnie ciosy są modyfikowane przez kierunek, w którym je wyprowadzamy oraz rodzaj dzierżonego uzbrojenia. Nie zabrakło również ataków na dystans, wykonywanych za pomocą łuków oraz zaklęć. Wszystko to dodatkowo wzbogacają specjalne moce zależne od klasy postaci.
W Sacred Citadel obecne są również lekkie elementy RPG. Zabici wrogowie pozostawiają na polu bitewnym swój ekwipunek i dzięki temu otrzymujemy dostęp do nowych narzędzi mordu oraz pancerzy. Do wyboru są trzy klasy – wojownik, łotrzyk i szaman. Każda z nich startuje z własnym zestawem podstawowych umiejętności, a pozostałe, bardziej zaawansowane talenty musimy musieli odblokować sami podczas zabawy. Wszystkie trzy klasy zaprojektowano tak, aby dobrze ze sobą współpracowały, a całą grę opracowano głównie z myślą o trybie kooperacyjnym, choć można też bawić się samemu.
Autor opisu gry: Adrian Werner
Platformy:
Xbox 360 16 kwietnia 2013Angielskie napisy i dialogi
PC Windows 17 kwietnia 2013Polskie napisy
PlayStation 3 16 kwietnia 2013Angielskie napisy i dialogi
Producent: SouthEnd Interactive
Wydawca: Deep Silver / Plaion
Ograniczenia wiekowe: brak ograniczeń
9GIER
Cykl gier RPG akcji, wykreowany przez studio Ascaron Software, które opracowało jego dwie pierwsze odsłony. Następnie rozwojem Sacred zajmowały się rozmaite zespoły deweloperskie, jak SouthEnd Interactive, Keen Games, Chimera Entertainment, a także SparklingBit (założone przez Franza Stradala uważanego za „ojca” marki).
Twórcy chodzonej bijatyki w uniwersum serii Sacred ujawnili nowe screeny z gry. Podali również więcej szczegółów na temat rozgrywki – w Sacred Citadel zagramy czterema zróżnicowanymi klasami i powalczymy w trybie kooperacyjnym dla maksymalnie trzech graczy, w którym będziemy starali się awansować na jak najwyższe poziomy w klasyfikacji sieciowej.
gry
Grzegorz Ferenc
23 listopada 2012 11:05
Firma Deep Silver ujawniła tytuły gier, jakie promować zamierza podczas zbliżających się targów PAX Prime. Wydawca wybiera się do Seattle z prezentacjami Dead Island Riptide i Sacred 3 oraz grywalnym demem Sacred Citadel.
gry
Aleksander Kaczmarek
25 sierpnia 2012 16:15
Wczoraj firma Deep Silver zapowiedziała zręcznościówkę Sacred Citadel. Teraz potwierdzono, że trwają również prace nad Sacred 3. Premierę zaplanowano na przyszły rok.
gry
Adrian Werner
8 sierpnia 2012 13:10
Firma Deep Silver zapowiedziała grę Sacred Citadel. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon będzie to jednak chodzona bijatyka, a nie produkcja z gatunku action-RPG. Szykowana jest wersja na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.
gry
Adrian Werner
7 sierpnia 2012 09:20
Popularne pliki do pobrania do gry Sacred Citadel.
Wymagania sprzętowe gry Sacred Citadel:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), Windows XP/Vista/7.
Średnie Oceny:
Średnia z 126 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"W większości pozytywne"
Średnia z 603 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
mastarops
Ekspert
2017.06.01
Pograłem chwilkę, strasznie słaba mechanika walki - toporna, nieprecyzyjna, mało płynna. Grafika ok i tyle, jest zatrzęsienie dobrych gier tego typu teraz więc raczej szkoda tracić czas.
Butryk89
Ekspert
2016.04.22
beowulf117 Generał
Jestem zdziwiony, że powstała taka gra, co nie zmienia faktu, że wygląda to fajnie :D
Emodziad Centurion
Właśnie skończyłem. Giera lekka, łatwa i przyjemna a przy tym stosunkowo krótka (2 wieczory). Wymagań sprzętowych nie ma prawie żadnych więc nawet u mnie ładnie latała. W sumie to chętnie zobaczyłbym ciąg dalszy.
Zdzichsiu Senator
Szczerze? Podobało mi się bardziej niż Sacred 2. Krótka przyjemna rąbanka w 2D. Nic jednak nie przebije pierwszego Sacreda.
mastarops Generał
Pograłem chwilkę, strasznie słaba mechanika walki - toporna, nieprecyzyjna, mało płynna. Grafika ok i tyle, jest zatrzęsienie dobrych gier tego typu teraz więc raczej szkoda tracić czas.