Data wydania: 23 listopada 2007
"Stranger" to gra będąca przedstawicielem gatunku strategii czasu rzeczywistego zawierająca również elementy gier fabularnych. Świat "Strangera" to dwie płaszczyzny, powierzchnia i świat podziemny, które znajdują się w kruchej równowadze. Każda z nich różni się od drugiej wyglądem i każda z nich narzuca swoje własne reguły.
Gracze
„Stranger” to gra będąca przedstawicielem gatunku strategii czasu rzeczywistego zawierająca również elementy gier fabularnych. Świat „Strangera” to dwie płaszczyzny, powierzchnia i świat podziemny, które znajdują się w kruchej równowadze. Każda z nich różni się od drugiej wyglądem i każda z nich narzuca swoje własne reguły. Świat podziemi jest ciemny, cichy i groźny - kusi podróżników tajemnicami i skarbami. Świat na powierzchni natomiast jest zimny i pełen światła, jest w nim więcej życia ale też więcej konfliktów.
Gracz podczas rozgrywki posiada pod swoją kontrolą kilku głównych bohaterów, którzy zdobywają doświadczenie oraz nowe umiejętności szybciej niż pozostali mieszkańcy świata. Inne postaci, które może kontrolować gracz to najemnicy i zwykli żołnierze. Ilość "podwładnych" zmienia się wraz z wykonywanymi zadaniami. Taktyka walki z różnymi zagrożeniami, które napotkamy w świecie gry, oparta jest na umiejętnościach prowadzonych przez nas postaci, przedmiotach posiadanych w ekwipunku, otoczeniu oraz wiedzy o mocnych i słabych stronach przeciwnika. Elementy gier RPG umożliwiają graczowi rozwijać swoje postaci i zdobywać nowe zdolności i umiejętności, aby stać się potężniejszym, szybszym i bardziej wyszkolonym w walce i magii. Właśnie magia odgrywa bardzo istotną rolę w tym świecie. Niestety na początku rozgrywki mamy dostęp do bardzo słabych zaklęć ale w miarę rozwoju bohaterów magia staje się coraz potężniejsza. O poszukiwanie przeciwników nie musimy się martwić - potwory, które zamieszkują świat „Strangera” są zdradzieckie i niezbyt inteligentne - atakują każdą dobrą postać, tak więc prędzej czy później zmierzymy się z nimi w walce.
Gra oferuje kampanię dla jednego gracza, w której główny wątek fabuły i intryga zostają odkryte przy końcu rozgrywki oraz wyzwania wieloosobowe, w których gracze mogą prowadzić walkę na własną rękę lub też łączyć się w sojusze z innymi. W trybach wieloosobowych bitwy prowadzone są na wielu mapach z powodu charakteru świata „Strangera”, tak więc ten sposób rozgrywki wymaga większych umiejętności i zmysłu taktycznego.
Silnik graficzny zastosowany w „Strangerze” umożliwia użycie bardzo szczegółowych obiektów i scenerii, efektów specjalnych oraz złożonej animacji postaci, co pozwala na stworzenie odpowiedniej atmosfery rozgrywki. Sama zaś rozgrywka widziana jest z perspektywy trzeciej osoby aczkolwiek możliwe jest dość dowolne ustawienie kamery.
Autor opisu gry: Mariusz Klamra
Platformy:
PC Windows
Producent: Fireglow
Wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment
Wszyscy ci, którzy zastanawiali się czy gra Stranger będzie dostępna w naszym kraju, mogą już odetchnąć z ulgą. Stało się to możliwie dzięki umowie wydawniczej, jaką na ten tytuł podpisały firmy Fireglow Games i 1C Company.
gry
Daniel Kazek
15 listopada 2007
Firma Fireglow Games poszła wczoraj za ciosem i ujawniła światu informacje o datach premiery gry Stranger w Europie. Dzień wcześniej niemiecki producent podobne oświadczenie wydał w sprawie kolejnej odsłony cyklu Sudden Strike, zatytułowanej Arms for Victory.
gry
Krystian Smoszna
31 października 2007
Jak poinformowała w swym oświadczeniu prasowym niemiecka korporacja Koch Media, dzięki porozumieniu zawartym między nią a grupą Fireglow Games, na zachodnim rynku ukażą się niebawem dwie strategiczne pozycje – doprawiony elementami RPG Stranger oraz drugowojenny Sudden Strike 3: Arms for Victory.
gry
Marek Grochowski
19 września 2007
Firma Fireglow Games, któa powinna być znana graczom z takich produkcji jak Sudden Strike, Cold War czy znajdujący się właśnie w beta fazie testów, Stranger, zapowiedziała chęć zaistnienia na rynku gier MMO. Kandydatem na podbicie ser fanów masowych rozgrywek wieloosobowych będzie rozwinięcie wspomnianego Strangera w pełnoprawną grę MMORTS.
gry
Maciej Myrcha
6 października 2005
Przedstawiciele studia developerskiego Fireglow Ltd (twórcy serii Sudden Strike) poformowali, iż zakończono już prace związane z zawartością ich nowej strategii o nazwie Stranger. Obecnie, projekt jest w fazie wyszukiwania błędów, w tym celu rozpoczęto beta testy gry. Wszystko wskazuje na to, iż ustalona wcześniej data premiery – koniec roku 2005, to termin jak najbardziej prawdopodobny.
gry
Daniel Sodkiewicz
23 września 2005
Premiera kolejnej części uwielbianej przez graczy serii firmy Oddworld zapowiadana jest na rok 2005. Gra Stranger, bo o tym tytule mowa, tworzona jest z myślą o posiadaczach konsol Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox. Mimo że do premiery jeszcze długa droga, producenci wraz z wydawcami (koncern Electronic Arts) już rozważają możliwość stworzenia oficjalnego sequela!
gry
Włodarczak Adam
3 września 2004
Popularne pliki do pobrania do gry Stranger.
trainer Stranger - v1.2 +10 Trainer - 25 kwietnia 2008
trainer Stranger - + 10 trainer - 28 stycznia 2008
patch Stranger - v.1.2 ENG - 22 lutego 2008
trainer Stranger - v1.1 +10 Trainer - 20 lutego 2008
demo Stranger - SP PL - 15 listopada 2007
patch Stranger - v.1.2 PL - 22 lutego 2008
Wymagania sprzętowe gry Stranger:
PC / Windows
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista.
Średnie Oceny:
Średnia z 112 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
zanonimizowany213134 Senator
Nie mam średniej 100 postów ;P
Stranger. Senator
No w sumie tak, tyle ze w tej chwili naszego Mentorka zna tylko to forum :P