Arena PvP | Dodatkowe informacje | Path of Exile
Aktualizacja:

W obozowisku ocalałych mieszkańców Sarn w 3 akcie znajduje się specjalna arena o charakterze PvP, na której gracze mogę stoczyć ze sobą krwawy bój każdy na każdego. Istnieje zarówno na poziomie normalnym jak i okrutnym, a jej jedyną zasadą jest brak zasad. Wszyscy biorący udział w rzezi użytkownicy mogą w dowolnym momencie wchodzić do obszaru i zarazem z niego wychodzić, a przy tym używać wszelkich posiadanych broni oraz umiejętności wedle własnego uznania. Śmierć nie skutkuje żadnymi negatywnymi konsekwencjami, a jedynie losowym odrodzeniem się przy jednym z czterech wyjść z pola walki. Ten tryb deathmatch - bo inaczej nazwać się go nie da - jest świetnym sposobem na wypróbowaniu swojej siły w starciu z żywymi przeciwnikami, a przy tym ciekawym pomysłem na wspólną zabawę z przyjaciółmi.

Wraz z grudniową aktualizacją gry wprowadzono do rozgrywki nowe opcje PvP. Co prawda standardowa arena o konwencji "każdy na każdego" nadal funkcjonuje, ale obecnie zaserwowano nam jeszcze dodatkowo kolejne opcje. Pierwszą z nich są eventy, czyli odgórnie zaplanowane wydarzenia, w których udział mogą brać gracze w różnych konfiguracjach liczbowych, z granicą lub bez ograniczeń poziomowych, a co najważniejsze w przeróżnych trybach wspólnych zmagań. Druga opcja to swobodne starcia, które można rozgrywać natychmiast, praktycznie w każdym momencie, ale pod warunkiem, że odpowiednia ilość użytkowników zapełni wolne miejsca w danym ogłoszeniu (lista dostępnych walk jest dostępna po wybraniu odpowiedniej zakładki w menu głównym bądź po wejściu w interakcję ze specjalną tablicą, która znajduje się zarówno w drugim, jak i trzecim mieście.).

W obu wymienionych przypadkach mamy do wyboru nie tylko deathmatche standardowe oraz drużynowe, ale także tryb przejęcia flagi, kiedy to musimy przedrzeć się do obozu przeciwnika i wykraść z niego wspomnianą flagę, jednocześnie bacząc uważnie na własną, która także wymaga szczególnej ochrony oraz pojedynki jeden na jednego. Co istotne prowadzone starcia finalnie zapewniają nam konkretne liczby punktów, które zostają zapisane na naszym koncie. Wiążą się one bezpośrednio z rywalizacją rankingową, czyli de facto funkcjonowaniem swoistego turnieju, po którego zakończeniu - daty są ustalane oraz zapisywane odgórnie - osoby z najlepszymi wynikami mają szansę zmierzyć się w decydującym starciu o sławę, splendor i - rzecz jasna - masę porządnych nagród w postaci legendarnych przedmiotów oraz broni.

Ciekawą kwestię stanowi również fakt dodania nowego mistrza (Leo, Mistrz Areny), który tym razem oferuje nam zupełnie innowacyjne możliwości. Jak nie trudno się domyślić wiążą się one ponownie z areną, a mianowicie z wypełnianiem dziennych misji, które polegają na staczaniu konkretnych pojedynków oraz walk w różnych z dostępnych trybów. Co istotne mogą zostać one wykonane wyłącznie za pomocą, tzw. herosów PVP, czyli takich, którzy na starcie otrzymują 28 poziom i mogą jedynie brać udział w walkach rankingowych. Zostają oni pozbawieni możliwości prowadzenia standardowej rozgrywki i mogą poruszać się jedynie między miejscem spoczynku, gdzie znajduje się Leo, skrzynia ogłoszeń oraz skrzynia, a arenami walk.

Aby móc wykreować takiego herosa należy w panelu tworzenia najpierw wybrać zwykłą ligę, czyli standard, a następnie zaznaczyć odpowiednią opcję. Połowa procesu za nami. Teraz zaś musimy określić, czy chcemy dostać gotowca, tzn. postać z konkretnym ekwipunkiem (porządnym) oraz rozdzielonymi punktami wedle danego schematu (1 do wyboru dla każdego archetypu) czy też postawić na indywidualizm i zrobić czystego bohatera. W tym drugim przypadku możemy naszej postaci samodzielnie rozdysponować dostępne perki, ale itemy będzie już trzeba zapewnić poprzez podrzucenie ich innymi bohaterami do wspólne skrzyni w mieście.
0
Komentarze czytelników
Emkuzet Legionista
Musze w końcu złapać wolną chwilę i sprawdzić ten tytuł.
borgan88 Legionista
Tytuł całkiwm ciekawy trochę innowacyjny system waluty bo płaci się zwojami (??) i to samo się dostaje za sprzedaż ale drzewko rozwoju jest PRZEOGROMNE a możliwości w hu... dużo. Polecam
BloodPrince Senator
W internecie znajdziesz mnóstwo poradników, ale gry trzeba się nauczyć samemu żeby robić jakieś porządne buildy w przyszłości, a nie "kopiuj wklej" z sieci przez cały czas.
zanonimizowany896889 Junior
hmm ja bym przetłumaczył duelistę jako szermierza
wnuczkpi Legionista
Gierka zacna i wciagajaca niemilosiernie.
Poradnik zdawkowy i pelen uproszczen i ogolnikow, ot w sam raz dla zaczynajacych zabawe w PoE.
A gdzie Scion?
kwiść Generał
@wnuczpi
Dzięki za uwagę. Nie wiem jak mogliśmy zapomnieć o Scion. Tej blondynki zdecydowanie nie może zabraknąć w naszym poradniku ;) Już niedługo uzupełnimy odpowiednie informacje.
Przy okazji, jeśli jest ktoś zainteresowany rozwinięciem tekstu zapraszam do współpracy: kwisc[at]gry-online.pl . PoE to rozbudowany i stale zmieniający się tytuł, więc zawsze przyda się pomoc innych doświadczonych graczy :)
ZaanPL Legionista
Dziękuje za zwrócenie uwagi. Nie było to niedopatrzenie z mojej strony. Po prostu uznałem, że build Scion okaże się zbędny dla początkujących graczy. Prowadzenie tej postaci jest nie lada sztuką kierowaną przede wszystkim dla starych wyjadaczy, którzy lubią eksperymentować z drzewkiem umiejętności. Niemniej jednak niedługo materiał zostanie uzupełniony notkę na temat tego archetypu oraz sposobu jego odblokowania.
Proszę o więcej komentarzy na temat niniejszego poradnika. Wszelkie uwagi oraz wynalezione błędy są mile widziane : ]
Kamikaze_man Generał
Poradnik musi byc zedytowany: Scion nie jest juz od dawna postacia, ktora trzeba odblokować
juzeffe Junior
Duel-pojedynek
Może duelista znaczy fechmistrz lub mistrz pojedynków
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
