Legowisko smoka | The Magic Mirror | King's Quest A Knight to Remember
Aktualizacja:
Legowisko smoka

Na dole zauważymy krótki odcinek podziemnej rzeki, po którym pływa łódka naszpikowana kolcami. Aby bezpiecznie dotrzeć na jej drugi brzeg, musimy w trakcie przeprawy chować się w zagłębieniach usytuowanych po lewej oraz prawej stronie koryta. Nic trudnego.

Następne wyzwanie będzie dotyczyć bezpiecznego przekradnięcia się do legowiska smoka. Idąc naprzód, niechybnie będziemy musieli przejść po kupce kości, które zbudzą potwora. Czym prędzej chowamy się do pobliskiego łóżka, aby przeczekać zagrożenie.

Na naszej dalszej drodze znowu stanie mnóstwo kości i czaszek, które tym razem musimy ostrożnie ominąć. Gdy nam się to uda, z sufitu urwie się łóżko, które ponownie zbudzi smoka. Czym prędzej się w nim chowamy.

Jeżeli teraz podejdziemy do smoka - natychmiast zginiemy pożarci przez potwora. Jednak dzięki temu będziemy mogli odblokować osiągnięcie na Steam: "In The Mouth of Danger". Niestety taka akcja równa się także przymusowi powtarzania całej sekwencji od początku (rozpoczynamy rozgrywkę po przekroczeniu rzeki).

Zamiast pakować się prosto w paszczę smoka, lepiej skorzystać z drabiny, która stoi oparta o ścianę po lewej stronie pieczary.

Po dotarciu na górę omijamy nieopuszczony most, przy którym nic nie da się zrobić. Od razu biegniemy w prawo.

Przy stercie głazów znajdziemy kolejnego martwego podróżnika, który ma przy sobie łuk. Oczywiście bierzemy jego zabawkę, aby zrobić z niej dobry użytek.

Automatycznie uaktywni się nam tryb pierwszoosobowy i będziemy musieli wycelować prosto w kołowrotek po drugiej stronie przepaści. Nie ma w tym nic trudnego - ustawiamy celownik w odpowiednim miejscu (zamieni się wtedy w charakterystyczny okrąg) i strzelamy lewym przyciskiem myszy.

Gdy most opadnie, przechodzimy po nim, aby dotrzeć na drewnianą zabudowę. Podobnie jak inne ten także trzęsie się, gdy się po nim poruszamy. Nie musimy się jednak tym martwić, bo zupełnie nic nam nie grozi.

Teraz czas przystąpić do finalnego ruchu. Podchodzimy do kołowrotka i używamy go dwa razy, tak aby platforma z mięsem wylądowała na kupie kości. Następnie używamy dzwonka w celu zbudzenia potwora.

Gdy smok zacznie pałaszować stek, czym prędzej jeszcze raz przekręcamy kołowrotek, a potem wskakujemy na platformę z mięsem. W ten sposób zostaniemy przetransportowani w pobliże Magicznego Lustra. Gdy wejdziemy z nim w interakcję, odtworzy się scenka przerywnikowa.
0
Komentarze czytelników
Matekso Generał
Dlaczego te epizody nie wychodzą po Polsku to jest kpina! Nie będę już narzekał czemu to gry w naszym Zielonym kraju nie doczekują się polonizacji, bo robiłem to już 10 lat temu i w tym kierunku gunwo się zmieniło!!! nie ma sensu, może kiedyś,,,
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
