Horizon Zero Dawn: Na pohybel ciemności (To Curse the Darkness) solucja

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Na pohybel ciemności. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Zadanie pojawi się w dzienniku bezpośrednio po wykonaniu misji - Kurhan. W ramach nowego zadania Aloy podejmie próbę uszkodzenia sieci Fokusów w mieście Zmierzch, żeby móc dostać się tam bez ryzyka, że zostanie wykryta.

W pierwszej kolejności udaj się do miejsca, które wskazał Sylens - Horizon Zero Dawn: Na pohybel ciemności (To Curse the Darkness) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

W pierwszej kolejności udaj się do miejsca, które wskazał Sylens. Gdy będziesz w pobliżu uzyskasz od niego dalsze instrukcje. Ostatecznie musisz wspiąć się na widoczną na obrazku skalną ścianę. Uchwyty znajdziesz bezpośrednio przed sobą. Tam skorzystaj z ogniska, a pojawi się scenka, po której misja zostanie zaktualizowana.

Twoim celem jest dostanie się do bazy kultystów - Horizon Zero Dawn: Na pohybel ciemności (To Curse the Darkness) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Twoim celem jest dostanie się do bazy kultystów. Podążaj ścieżką bezpośrednio za wskazaniami znacznika. Po chwili znajdziesz się w obszarze opanowanym przez skażone maszyny. Twoim priorytetem jest dotarcie do drzewa widocznego na obrazku. Dzięki przymocowanym do niego uchwytom będziesz mógł ruszyć dalej. Do ciebie należy wybór, czy zaryzykujesz bezpośrednią walkę z maszynami, czy postanowisz się przekraść. W lokacji jest masa krzaków do których możesz wabić Czujki, żeby wykańczać je po cichu. Możesz też naświetlać trasę patrolujących maszyn, żeby przekraść się do drzewa bez wyciągania broni.

Ostatecznie trafisz do kolejnego zamkniętego obszaru - Horizon Zero Dawn: Na pohybel ciemności (To Curse the Darkness) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Ostatecznie trafisz do kolejnego zamkniętego obszaru. W tym dominują Złomiarze. Zasada jest taka sama - przekradnij się lub wyeliminuj je po cichu. Podążaj zgodnie ze wskazaniami znacznika, a znajdziesz się przed widoczną powyżej ścianą. Wespnij się na nią żeby kontynuować zadanie i zobaczyć kolejny przerywnik filmowy.

W dalszej części zadania musisz odszukać głowę Żyrafa i wejść w interakcję z nadajnikiem wbudowanym w nią. Przeszkoda mogą okazać się kultyści, którzy pilnują obozu. Jeśli skorzystasz z wabika, to bardzo łatwo wybijesz wszystkich z krzaków, w których rozpoczynasz całą sekwencję. Pamiętaj, żeby używać Fokusa do namierzania wrogów.

Przejdź przez most, wybij kultystów których tam zastaniesz - Horizon Zero Dawn: Na pohybel ciemności (To Curse the Darkness) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Przejdź przez most, wybij kultystów których tam zastaniesz. W namiocie znajdziesz zbroję, którą należy zbadać, a także masę nagrań, które dołączą do twojej kolekcji. Stań tuż przy przepaści, a znajdziesz tam drzewo, które wystarczy pchnąć, aby wykorzystać je jako most. Przejdź po nim, żeby posunąć zadanie naprzód.

Udaj się bezpośrednio przed siebie. Nie napotkasz tam żadnego z przeciwników. Wejdź na szczyt Zyrafa, a zobaczysz kolejny przerywnik. Bezpośrednio po nim musisz uciekać przed siebie korzystając ze skalnych uchwytów. Ostatecznie dotrzesz do obozu, który roi się od kultystów. Walka z nimi nie ma sensu. Uciekaj przed siebie sprintem robiąc przy okazji uniki.

Twoim celem jest widoczny na obrazku punkt na moście, który pozwoli ci uciec z niebezpiecznej strefy - Horizon Zero Dawn: Na pohybel ciemności (To Curse the Darkness) solucja - Horizon Zero Dawn - poradnik, solucja

Twoim celem jest widoczny na obrazku punkt na moście, który pozwoli ci uciec z niebezpiecznej strefy. Uważaj jednak, bo jeśli któryś z przeciwników jest bezpośrednio za tobą, to może zrzucić cię z mostu zanim uda ci się wykonać akcję przy użyciu guzika. Jeśli widzisz migający wykrzyknik to zrób unik na moście i dopiero skorzystaj z interakcji.

Następnie zobaczysz kolejną scenkę po której zadanie zostanie zakończone. W dzienniku pojawi się kolejne zadanie - Sekrety głębin ziemi.

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
2024-09-09
20:52

Kreteciek Pretorianin

W zadaniu "Kurhan" do dolnej zagadki z nagrania napisaliście:
"Dolne piętro (z nagrania) - od lewej: góra, lewo, prawo, dół".
Jednak poprawna odpowiedź to:
"Dolne piętro (z nagrania) - od lewej: góra, prawo, lewo, dół."

Komentarz: Kreteciek
2023-12-03
15:52

adamfh Junior

łuk banuk powershot ma błędne obrażenia podane na zdjęciu, maksymalne obrazenia z legendarnymi gemami nie daja takich obrazen, a tu bazowy luk bez ulepszen...

Komentarz: adamfh
2023-10-09
20:00

jebacp Junior

Co to ma być? A może by tak dać najważniejsza informacje zdjęcie mapy gdzie dokładnie jest to miejsce ?!!!!!!!

Komentarz: jebacp
2022-11-30
19:18

Frych Junior

Manekiny - przewracają się, zanim zostaną trafione.
Uniemożliwia to zaliczenia pucharu.
O co chodzi ?
Jaką bronią atakować ?

Komentarz: Frych
2022-07-11
08:37

Darth Kagris Junior

Witam w jaki sposób sprzedać specjalnemu kupcowi naczynia, figurki czy kwiaty? Mam zebrane wszystkie, a gdy podchodzę do odpowoedniego kupca nie mam opcji aby je sprzedać...

Komentarz: Darth Kagris
2023-07-03
10:14

piosylant Junior

Mam ten sam problem i nadal nie znalazłem rozwiązania. Czy ogarnął to ktoś?

Komentarz: piosylant
2023-07-03
10:24

piosylant Junior

😉

Szukałem i znalazłem. Sprzedawać można wyłącznie kompletne zestawy znalezisk z danej grupy. Czy to kwiaty, naczynia, figurki, czy widokówki. Dopiero kompletny zestaw z danej kategorii wyświetli się u kupca jako możliwy do sprzedaży. Dziękuję, pozdrawiam.

Komentarz: piosylant
2022-04-24
14:39

birkut_k Generał

birkut_k

Witam, wiecie może dlaczego nie mogę uzdrowić postaci (klawiszem Q)? Do pewnego momentu wszystko działało ok ale teraz jak spadnie poziom życia i wciskam "Q" to jedyna reakcja gry to pojawianie się czerwonego przekreślenia w lewym dolnym rogu ekranu (tak jak by ta opcja była zablokowana). Nie mogę też użyć żadnej innej mikstury (leczącej, ochronnej itp).
Jedyna możliwość przywrócenia max zycia to zapis gry przy ognisku i ponowne wczytanie ale tak przeciez nie da sie grać...

Komentarz: birkut_k
2022-04-26
15:53

birkut_k Generał

birkut_k

Nieaktualne

Komentarz: birkut_k
2022-01-29
17:08

N0N3_grzybu69 Junior

Część, utknąłem na postępie rozgrywki, na podstawie mam 95%, na DLC mam 95,82%. Szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć powodu tego problemu.

Komentarz: N0N3_grzybu69
2024-12-15
22:42

yarocorpse Centurion

yarocorpse

Ale masz tragiczny problem. Ja z takim postępem ukończenia gry wywalam ją i biorę się za następną. Mnie nie interesują żadne postępy, osiągnięcia. Tyle co ugrałem, główna fabuła ukończona i koniec, dobranoc. Nie marnuję czasu na szukanie czegoś na zasadzie "bo muszę znaleźć". Nic nie muszę. Powiem więcej. Przez lata grania i obserwacji w jakim kierunku twórcy gier zmierzają, stwierdziłem, że po prostu mają nas za frajerów, od których łatwo wyciąga się kasę. Zauważ kolego ile gier w ostatnim 10leciu miało wersję demo. Nie ma, bo po co. Jak zobaczysz, że to chłam to nie kupisz, proste. Straciłem jakikolwiek szacunek dla CDP po komentarzu(kilka lat temu) do Wiedźmina 3, jak bardzo "twórcy" są dumni, że tylko jedna osoba na świecie "przeszła" Wiedźmina 3 na najwyższym poziomie. Przez ponad 20 lat grania nie widziałem takiego bałwochwalstwa. Z mojej wieloletniej obserwacji sytuacji wynika, że twórcy gier nie robią ich dla graczy tylko dla własnej satysfakcji robienia z graczy frajerów. Zapłać, kup "kota w worku" i spróbuj przejść całość, a my popatrzymy czy potrafisz. Rozwaliła mnie dawno temu wypowiedź programisty w jakimś w wywiadzie - jakbym miał odpowiadać za błędy w napisanym programie to zmieniłbym pracę. Gdybym ja jako elektryk robił tyle błędów w pracy to wyrzucony zostałbym na zbity pysk. Dlaczego tworzenie takiego chłamu jest tolerowane i my gracze za to mamy płacić? Zastanawiam się jakby to było kiedy kupujesz samochód w salonie i jest niesprawny. Sprzedawca ma to w d... i nie możesz dokonać zwrotu, bo już używałeś? Naprawiasz na swój koszt, żeby jeździć i nie możesz sprzedać, tego chłamu, bo jest przypisany do Ciebie dożywotnio. Rewelacja. Wystarczy, bo ktoś powie, że książkę zacząłem pisać.

Komentarz: yarocorpse
2025-01-12
20:12

Zinko_C Junior

Mam to samo pomocy :( :czaszka: :gamepad: :questionmark: :cat:

Komentarz: Zinko_C
2025-01-14
00:03

Zinko_C Junior

Ej ogarnalem musisz ukonczyc misje serce nora i wtedy mozna zrobic te z greta

Komentarz: Zinko_C
2022-01-11
00:06

wojtek_y Junior

Brakuje mi dwóch niebieskierek do kupienia ubioru lodowej łowczyni banuk a zrobiłem już wszystko, czy wie ktoś może gdzie mogę znaleźć te brakujące dwa czy tak ma być?

Komentarz: wojtek_y
2022-01-29
00:08

N0N3_grzybu69 Junior

😢

Ja nie mam jak kupić ostatniego ubrania bo brakuje mi 6

Komentarz: N0N3_grzybu69
2022-01-01
11:21

stan65 Junior

zacząłem gre i nie mam włuczni tylko sam łuk jak aktywować włucznie lub skąd ją dostać prosze o porade i nie śmianie się ze mnie

Komentarz: stan65
2022-01-01
14:50

rafal_rock Junior

Włócznie masz od początku. Wystarczy klikać lewy klawisz myszy. L klik + L Shift = silny atak

Komentarz: rafal_rock
2021-11-04
13:30

snejk1111 Junior

😱

Hej. U mnie w grze brakuje ogniwa w lokacji "Ustronie Stwórcy"!!! Pamiętam, że kiedyś już tutaj byłem i możliwe, że zabrałem to ogniwo ale nie mam pojęcia gdzie teraz jest. Co mam zrobić? To ostatnia misja do wykonania w grze, która mi została. Możliwe, że sprzedałem jakiemuś kupcowi i teraz muszę wszystkich oblecieć żeby sprawdzić??

Komentarz: snejk1111
2022-07-11
08:42

Darth Kagris Junior

A wchodziłeś na taki słup z biura Teda Faro? Ogniwo jest tam na górze. Jeśli tak to znaczy że je zebrałeś.

Komentarz: Darth Kagris

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl