Arma 3: Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal

Poradniki

Aktualizacja:

Spis treści

W tym rozdziale, nasz poradnik do ArmA 3 Contact koncentruje się na jednym z głównych filarów ArmA 3 - strzelanie - i wszystko co z tym powiązane. Powie wam m.in. jak przełączyć na granatnik, jak podeprzeć broń oraz jak zmienić optykę oraz jak dobrać amunicję w Virtual Arsenal.

Obsługa broni: co powinieneś wiedzieć

Kilka najbardziej podstawowych kwestii dot. kontroli uzbrojenia w ArmA 3.

PODWÓJNE CELOWNIKI i TRYBY CELOWNIKA

Niejednokrotnie przyjdzie Ci w Armie korzystać z optyk oferujących czy to alternatywne tryby (np. wbudowana termowizja), czy nawet dodatkowe celowniki do walki na krótki dystans.

Jak z nich skorzystać?

Celownik do walki na bliski dystans (tzw. celownik do CQB). - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry
Celownik do walki na bliski dystans (tzw. celownik do CQB).
Główna optyka - w tym wypadku celownik ARCO z powiększeniem 4x. - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry
Główna optyka - w tym wypadku celownik ARCO z powiększeniem 4x.

Zmiana celownika - naciśnięcie kombinacji klawisz Lewy CTRL + naciśnięcie PPM.

Zmiana trybu optyki (np. celowniki termowizyjne Nighstalker) - naciśnij klawisz N.

PODPIERANIE BRONI I WSTRZYMANIE ODDECHU

Z racji iż zmęczenie naszego żołnierza z czasem będzie dawać nam się coraz bardziej we znaki, musimy nauczyć się sprawnie kontrować "latanie rąk" wstrzymywaniem oddechu i podparciem broni.

Ikona sylwetki uwzględnia i pokazuje podparcie broni. - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry
Ikona sylwetki uwzględnia i pokazuje podparcie broni.

Wstrzymaj oddech podczas celowania - przytrzymaj klawisz Lewy SHIFT.

Podeprzyj broń na osłonie - naciśnij klawisz C.

Jeśli mamy dwójnóg na broni, zostanie on wykorzystany, oferując dodatkową stabilizację broni.

LORNETKA I DALMIERZ ORAZ NAMIERZANIE - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry

LORNETKA I DALMIERZ ORAZ NAMIERZANIE

Lornetkę, dalmierz oraz desygnator laserowy wyjmujemy naciskając klawisz B.

By zmierzyć odległość Dalmierzem, musicie nacisnąć klawisz T.

W wyrzutniach przeciwpancernych oraz pojazdach, namierzacie cel naciskając klawisz T.

Tryb wyświetlania (dzienny \ noktowizja \ termowizja) zmieniacie naciskając klawisz N.

Poziom przybliżenia ustawiamy naciskając klawisze NUMPAD + (plus) i NUMPAD - (minus).

Przeciwnik widziany przez desygnator laserowy ustawiony w tryb termowizji. - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry
Przeciwnik widziany przez desygnator laserowy ustawiony w tryb termowizji.

GRANATY RĘCZNE I GRANATNIKI PODLUFOWE

"Rzucajki", w tym granaty ręczne rzucasz naciskając klawisz G. Rzut następuje OD RAZU, wybranym przedmiotem. Wyboru dokonujemy używając kombinacji klawiszy Lewy CTRL + G.

Jeśli posiadamy przy sobie granatnik podlufowy, możemy się na niego przełączyć tymi samymi klawiszami, którymi zmieniamy tryb ognia w broni - klawisz F lub klawisz 1.

Krótka instrukcja używania jednego z najpopularniejszych systemów Army 3 - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry

Obsługa Virtual Arsenal

Krótka instrukcja używania jednego z najpopularniejszych systemów Army 3.

JAK DOBRAĆ AMUNICJĘ LUB GRANATY?

Wystarczy, że na panelu po lewej wybierzecie jeden z trzech głównych "pojemników" - mundur, kamizelkę lub plecak i nosząc jakiś, wybierzecie kategorię na prawym panelu.

Na screenie widzimy panel pozwalający dopakować kamizelkę amunicją oraz przełączanie panelu by dobrać granaty (widoczny po prawej podpis opcji, nad którą był kursor) - to właśnie tymi opcjami zmieniamy kategorię pakowanych rzeczy. - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry
Na screenie widzimy panel pozwalający dopakować kamizelkę amunicją oraz przełączanie panelu by dobrać granaty (widoczny po prawej podpis opcji, nad którą był kursor) - to właśnie tymi opcjami zmieniamy kategorię pakowanych rzeczy.

Nie, nie da się z poziomu podstawowego Wirtualnego Arsenału zapakować optyki do plecaka.

Idąc od góry, dostępne kategorie to:

  1. magazynki (do broni której posiadasz)
  2. magazynki (wszystkie)
  3. granaty
  4. ładunki wybuchowe
  5. narzędzia i inne przedmioty

JAK DOPASOWAĆ AKCESORIA NA BROŃ?

Zasada taka sama jak w przypadku dobierania amunicji, z tą różnicą, że klikamy na jedną z 3 broni.

VIRTUAL GARAGE?

Zgadza się, wspominaliśmy o takim. Dostępny jest tylko z poziomu Wirtualnego Arsenału uruchamianego w menu głównym, w zakładce "SAMOUCZKI".

By go uruchomić, będąc już w Wirtualnym Arsenale, kliknijcie zaznaczoną ikonkę.

Wejście do systemu Wirtualny Garaż. - Obsługa uzbrojenia i Virtual Arsenal | ArmA 3 - Arma III - poradnik do gry
Wejście do systemu "Wirtualny Garaż".

Zasada działania dokładnie taka sama jak w przypadku Wirtualnego Arsenału.

Podobało się?

0

Arma III

12 września 2013

PC
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Akcji
2015-01-26
01:31

FireAgent Junior

FireAgent
👎

"Poradnik do gry Arma III stanowi rozbudowane kompendium wiedzy...." - jakoś nie widać tego rozbudowania. Poradnik jest w takim stanie od początku jego powstania czyli jeszcze przed właściwą premierą gry... Widać nie został kontynuowany o opisy misji z kampanii itd... itp.... Bardzo SZKODA!!

Komentarz: FireAgent

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl