Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Publicystyka 23 lipca 2010, 09:58

Mafia II bez tajemnic

W niniejszym artykule znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące gry Mafia II. Bez zbędnego lania wody, krótko i na temat.

Spis treści

Kwestie techniczne

Jak wygląda system zapisu gry?

Gra zapisuje się automatycznie po wykonaniu zadania bądź w jego trakcie, jeśli misja jest długa i występują checkpointy. Nie można zachować stanu gry na żądanie.

Czy w grze są bugi?

Żadna produkcja nie jest wolna od błędów, więc pewnie i w Mafii II takowe się pojawią. Wersja prasowa, choć niekompletna i niedopracowana, nie zawierała żadnych rażących mankamentów, a już na pewno nie takich, które psułyby radość z rozgrywki. Jedyną irytującą niedogodnością są niewidzialne ściany – np. jedna z nich chroni pusty tunel kolejowy. Absurdalne, bo próba wjechania do niego przy pełnej szybkości kończy się śmiercią.

Jaki komputer wystarcza do płynnego działania gry w wysokich detalach?

Grę uruchomiliśmy na komputerze wyposażonym w procesor Core 2 Duo 3 GHz, 4 GB RAM i GeForce 9800 GT i działała ona bardzo płynnie w rozdzielczości 1280x1024, bez opcji APEX PhysX.

Co daje system APEX PhysX i jakie ma on przełożenie na wymagania gry?

System ten wzbogaca grę o dodatkowe efekty fizyczne, np. realistyczne odkształcanie się odzieży podczas wykonywania ruchów. Niewątpliwie są to ciekawe udogodnienia, ale też niezwykle sprzętożerne. Komputer, który pozwala uruchomić grę w pełnych detalach dusi się i krztusi po uruchomieniu opcji APEX PhysX. Na wyżej wymienionej maszynie średnia liczba FPS-ów po włączeniu wszystkich wodotrysków nie przekracza 12 klatek.

Krystian „U.V. Impaler” Smoszna

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej

Mafia II

Mafia II