Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2010, 12:48

autor: Olek

Zwolnienia w ekipie odpowiedzialnej za serie Hitman i Kane & Lynch

35 pracowników firmy IO Interactive pożegnało się z pracą. Taką informacją podzielił się George Broussard z 3D Realms na swoim profilu w serwisie Twitter. Koncern Square-Enix, który jest właścicielem duńskiego studia, potwierdził, że z częścią ekipy odpowiedzialnej za serie Hitman oraz Kane& Lynch rozwiązano już umowy.

35 pracowników firmy IO Interactive pożegnało się z pracą. Taką informacją podzielił się George Broussard z 3D Realms na swoim profilu w serwisie Twitter. Koncern Square-Enix, który jest właścicielem duńskiego studia, potwierdził, że z częścią ekipy odpowiedzialnej za serie Hitman oraz Kane & Lynch rozwiązano już umowy.

Doniesienia o zwolnieniach w IO Interactive trudno uznać za zaskakujące. Najnowsza gra w dorobku dewelopera - Kane & Lynch 2: Dog Days nie zachwyciła recenzentów. Średnia ocen w serwisie metacritic.com waha się od 62 do 65. Wyniki sprzedaży także nie są imponujące. Na wszystkich trzech platformach, na jakich gra się pojawiła – PC, Xbox 360 i PlayStation 3, tytuł rozszedł się w łącznym nakładzie niespełna 500 tys. egzemplarzy.

Zwolnienia w ekipie odpowiedzialnej za serie Hitman i Kane & Lynch - ilustracja #1

Za sprawą Davida Batesona w ostatnich dniach znów głośno zrobiło się o możliwej piątej części serii Hitman. Plotka rozsiewana przez aktora użyczającego głosu postaci zabójcy o numerze 47 szybko została zdementowana przez wydawcę – firmę Square-Enix. Wiele wskazuje więc na to, że projekt anulowano. Naturalną konsekwencją zaistniałej sytuacji wydaje się redukcja załogi IO Interactive.

Warto też zauważyć, że George Broussard z 3D Realms urasta do rangi branżowego czarnowidza. Kilka dni temu trafnie przewidział on zwolnienia wśród pracowników EA Canada.