Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 marca 2014, 17:40

Zombies Ate My Pizza – ruszyła otwarta beta przeglądarkowego MMO

Ruszyła otwarta beta Zombies Ate My Pizza, czyli opartego na modelu darmowym z mikropłatnościami przeglądarkowego MMO studia R2Games.

Studio R2Games uruchomiło otwartą betę gry Zombies Ate My Pizza, czyli przeglądarkowego zręcznościowego MMO, w którym musimy zmierzyć się z hordami żywych trupów. Projekt wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami.

      - Zombies Ate My Pizza – oficjalna strona gry

Akcja Zombies Ate My Pizza toczy się w postapokaliptycznej rzeczywistości, w świecie, w którym cywilizacja ludzka upadła pod naporem epidemii żywych trupów. Większość miast obróciła się w ruiny, a jakakolwiek forma rządów państwowych jest jedynie odległym wspomnieniem. Mimo to ludzkość nie poddaje się i ocalali zaczynają organizować się w grupy oporu. To właśnie w ich członków wcielają się gracze. Jednocześnie gra nie podchodzi do swojej tematyki w sposób poważny i zamiast tego całość utrzymana jest w mocno humorystycznych klimatach, a najważniejszą walutą w wirtualnym świecie są pizze.

Mechanizmy rozgrywki oparto na rozwiązaniach starych strzelanek. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, postacią poruszamy za pomocą klawiatury, a za celownik odpowiada myszka. Większość czasu spędzamy wykonując misje, podczas których zajmujemy się eliminowaniem hord zombiaków kontrolowanych przez sztuczną inteligencję. W walce możemy wykorzystywać szeroki arsenał uzbrojenia, obejmujący m.in. pistolety, karabiny i granaty.

Poza misjami typu PvE gracze otrzymują także okazję rywalizowania z sobą nawzajem w ramach potyczek PvP. Nie zabrakło także trybu kooperacyjnego. Ponadto twórcy regularnie organizują specjalne eventy, podczas których mamy tylko kilka dni na wzięcie udziału w zabawie.