filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lipca 2021, 15:15

autor: Karol Laska

Zobacz trailery finałowych sezonów Lucyfera i The Walking Dead oraz innych hitów Comic Conu 2021

San Diego Comic Con 2021 dobiegł końca, ale przyniósł ze sobą mnóstwo zwiastunów i teaserów promujących warte uwagi filmy i seriale - w tym zapowiedzi nowych sezonów Lucyfera czy The Walking Dead.

W ramach tegorocznej edycji San Diego Comic Con w sieci pojawiło się mnóstwo najróżniejszych treści związanych z nadchodzącymi filmami i serialami silnie związanymi ze środowiskiem popkulturowym. Co prawda na część z nich natkniecie się już na naszej stronie (w tym drugi zwiastun Diuny, zapowiedź nowego Blade Runnera czy też trailer nowego sezonu Dextera), ale ciekawych materiałów jest tak wiele, że tę wartą uwagi resztę znajdziecie tutaj. Bierzcie i oglądajcie!

Lucyfer

Bardzo ważnym wydarzeniem serialowym tego roku będzie premiera finałowego (szóstego) sezonu Lucyfera, czyli jednej z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat. Kryminalno-fantastyczna opowieść o zniewalająco przystojnym demonie w końcu dobiega końca. Ostatnie odcinki wylądują na Netfliksie 10 września.

Doktor Who

W sieci pojawił się także teaser trzynastego sezonu kultowego w niektórych kręgach serialu pod tytułem Doktor Who. W roli głównej znów zobaczymy Jodie Whittaker, czyli pierwszą żeńską inkarnację tytułowej postaci w historii tegoż uniwersum. Dzieło zobaczymy jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Żywe trupy, Fear the Walking Dead oraz The Walking Dead: Nowy świat

Fani Żywych trupów, powstańcie! Dużo się bowiem dzieje wokół tego jakże popularnego postapokaliptycznego uniwersum. Po pierwsze, The Walking Dead po przeszło 12 latach istnienia kończy się, a jedenasty sezon będzie tym ostatnim, co zwiastuje najnowszy zwiastun. Po drugie, udostępniono ponad 3 minuty materiału z siódmej części Fear the Walking Dead z udziałem znanego wszystkim widzom Morgana. Po trzecie, kontynuacji doczeka się serial The Walking Dead: Nowy świat, czyli horror dla nastolatków, którego pierwszy sezon nie został ciepło przyjęty.

Star Trek: Prodigy

Całkiem nieźle trzyma się także uniwersum Star Treka. Zostanie ono wzbogacone o serial animowany Paramounta o podtytule Prodigy, nawiązujący swoją stylistyką do filmów Pixara. Fani nie powinni być jednak zawiedzeni – w teaserze da się usłyszeć charakterystyczny motyw muzyczny, a także zobaczyć szczegółowość wykonania animacji. Ta zadebiutuje jesienią tego roku.

Day of the Dead

Więcej, więcej zombie! Nie tylko The Walking Dead zaszczyciło nas swoją obecnością podczas tegorocznego Comic Conu, ale i Day of the Dead – serial od SyFy składający hołd twórczości George’a Romero odpowiedzialnego za takie hity drugiej połowy XX wieku jak Świt żywych trupów czy Dzień żywych trupów. Przygotujcie się więc na dużo krwi, akcji i czarnego humoru. Premiera w październiku.

Legends of Tomorrow

Na sam koniec coś dla miłośników seriali superbohaterskich stacji CW pokroju Arrowa oraz Flasha. Oto bowiem nadchodzi szósty sezon Legends of Tomorrow, czyli takich telewizyjnych Avengersów (nieco mniejsza skala i budżet, ale przyjemność płynąca z oglądania stoi na bardzo podobnym poziomie). Nowy zwiastun reklamuje się przede wszystkim występem Johna Constantine’a, egzorcysty znanego z komiksów DC.

  1. Strona internetowa wydarzenia Comic Con

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej