Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2022, 09:22

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Zobacz jak Superman i Kudłaty biją Wonder Woman na gameplayu Multiversus

Wiemy, jak wyglądać będzie rozgrywka w MultiVersus. Twórcy gry wraz z profesjonalnymi graczami Super Smash Bros. rozegrali trzy przykładowe mecze, w których zmierzyli się bohaterowie z różnych uniwersów.

Twórcy MultiVersus, bijatyki inspirowanej serią Super Smash Bros., zaprezentowali pierwszy dłuższy fragment gameplayu ze swojej gry. Możemy w nim zobaczyć walkę kooperacyjną w trybie 2 na 2 pomiędzy deweloperami – Tonym Huynhem i Daniel Kraftem, a profesjonalnymi graczami – NAKATem & VoiDem.

Superman i Shaggy kontra Wonder Woman i Tom

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i jak na bijatykę 2,5D przystało nie brakuje tu efektownych i efektywnych ataków. Na filmie przedstawione zostały trzy mecze, z których dwa, o dziwo lub nie, wygrali deweloperzy.

Na koniec możemy posłuchać również krótkiego wywiadu z profesjonalistami, którzy dzielą się swoimi wrażeniami odnośnie do rozgrywki w MultiVersus.

Wrażenia prosów

Zarówno VoiD, jak i NAKAT bardzo pozytywnie wyrazili się na temat gry. Do gustu przypadły im mechaniki, dynamika, jak i oprawy muzyczna oraz graficzna. Chwalili oni również kreatywność twórców w kontekście nadania bohaterom unikalnych cech.

Bądźcie kreatywni. Myślę, że to właśnie musiałbym powiedzieć, w grze jest tak wiele rzeczy, o których nie miałem pojęcia, że mi się spodobają. [...] Wszystkie efekty dźwiękowe, a nawet muzyka z lobby utkwiła mi w głowie. I tak dalej, i tak dalej, wiesz, jest tak wiele światów, które mogą się połączyć w MultiVersus, a ja chcę zobaczyć tego jeszcze więcej – powiedział VoiD.

NAKAT zupełnie zgodził się z przedmówcą, wskazując, że to, czym zdecydowanie wyróżnia MultiVersus, jest kreatywność twórców.

Jest on również pod wrażeniem, że Player First Games udało się powołać do życia tak wielu bohaterów i bohaterek z przeróżnych uniwersów w jednej grze.

Premiera i testy alfa

Przy okazji opublikowania filmu studio nie podzieliło się datą premiery. Wiemy jednak, że debiutu pełnej wersji gry możemy spodziewać się w tym roku.

Pozytywnie napawa wiadomość o testach wersji alfa. Według informacji zawartych w FAQ MultiVersus będą one trwały od 17 do 29 maja (do godziny 2:00 czasu polskiego). W momencie ich rozpoczęcia gracze otrzymają maile z kodem do gry. Testerzy będą mogli również zaprosić maksymalnie trzech znajomych do wspólnej zabawy.

MultiVersus ukaże się na platformach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 i PC.