Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2012, 09:15

autor: DogGhost

Znamy datę premiery darmowego edytora komór testowych do gry Portal 2

Firma Valve zapowiedziała, że kolejne darmowe rozszerzenie DLC do gry Portal 2 oferujące uproszczony edytor poziomów pojawi się 8 maja.

Firma Valve ujawniła datę premiery kolejnego darmowego dodatku DLC do gry Portal 2. Rozszerzenie zatytułowane Perpetual Testing Initiative zadebiutuje 8 maja na komputerach PC i Macintosh. Dzięki niemu wszyscy miłośnicy nietuzinkowych łamigłówek będą mieli okazję stworzyć w łatwy sposób nowe komory testowe. Obecnie nie wiemy, czy planowane jest wydanie tego edytora na pozostałych platformach.

Znamy datę premiery darmowego edytora komór testowych do gry Portal 2 - ilustracja #1

Pierwsze informacje na temat uproszczonego edytora komór testowych poznaliśmy w październiku ubiegłego roku. Zgodnie z zapowiedziami, rozszerzenie wprowadzi dodatkowe narzędzie pozwalające na tworzenie łamigłówek bez konieczności wychodzenia z gry. Za sprawą funkcji Steam Workshop będziemy mogli w prosty sposób przeglądać i oceniać najciekawsze poziomy stworzone przez innych użytkowników lub dzielić się własnymi. Wybrane mapy zostaną automatycznie pobrane i zainstalowane.

Uproszczony edytor komór testowych z pewnością przyczyni się do ponownego wzrostu zainteresowania grą Portal 2. Niestety, firma Valve w komunikacie prasowym nie wspomniała ani słowem na temat ewentualnego wydania tego dodatku DLC na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Zagraniczne serwisy branżowe zwróciły się do niej z zapytaniem na ten temat, ale do tej pory nie otrzymały żadnego komentarza.

Portal 2 to jedna z najwyżej ocenianych produkcji w historii elektronicznej rozrywki. Najlepiej świadczy o tym średnia ocen w serwisie MetaCritic utrzymująca się na poziomie 95 procent, a także liczne tytuły gry roku 2011. Jeżeli wciąż nie mieliście okazji sprawdzić jak prezentuje się w akcji dzieło firmy Valve, to zapowiedziana premiera darmowego edytora i prawdopodobna przecena może być dobrym momentem na nadrobienie zaległości. Wszystkich niezdecydowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją UV, który również wystawił jej bardzo wysoką notę 9,5/10.