Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2020, 12:35

autor: Karol Laska

Zimowe Gotham w The Batman - zobacz nową jaskinię człowieka-nietoperza

Scenografia do nowego Batmana wygląda naprawdę imponująco, co widać na nowych fotografiach z lotu ptaka udostępnionych w sieci. Potwierdzają one, że przynajmniej część akcji filmu będzie się odbywała zimą.

Niecały miesiąc musieliśmy czekać na zestaw kolejnych zdjęć z planu The Batman. Ostatnim razem oglądaliśmy Gotham City pod osłoną nocy rozświetlone policyjnymi syrenami. Teraz możemy zachwycać się fotografiami z lotu ptaka, przedstawiającymi imponujące plany scenograficzne, które tworzą owe fikcyjne miasto. Tych jest kilkadziesiąt i możecie je wszystkie zobaczyć na portalu Daily Mail – my zaprezentujemy najciekawsze z nich, które mówią nam najwięcej o nadchodzącej produkcji Matta Reevesa.

Dzięki zdjęciom wiemy przede wszystkim, że część akcji The Batman będzie miała miejsce zimą, a więc znów zobaczymy człowieka-nietoperza zwalczającego zło w śnieżnym Gotham. Wcześniej mieliśmy okazję zobaczyć je w takim wydaniu przy okazji Powrotu Batmana w reżyserii Tima Burtona, czyli dobre 28 lat temu. Niektórzy fani mają także nadzieję na to, że śnieg zapowiada udział w filmie Mr. Freeze’a, ale wydaje nam się, że nie znajdzie się dla niego miejsce, skoro wiemy już o występach Pingwina oraz Człowieka-Zagadki.

Zimowe Gotham w The Batman - zobacz nową jaskinię człowieka-nietoperza - ilustracja #1
Śnieg niby sztuczny, ale od razu jakoś zimniej się robi. Źródło: Daily Mail

Twórcy zdołali własnoręcznie odtworzyć jaskinię Batmana i nie zrobili tego wcale na żadnym odludziu, a w środku miasta. Jest ona całkiem sporych rozmiarów i przypomina skaliste wzgórze pokryte zielenią. Co prawda nie udało się sprawdzić, co znajduje się w środku, ale da się zauważyć duża dziurę, w której zmieści się na pewno co najmniej paru członków ekipy filmowej.

Zimowe Gotham w The Batman - zobacz nową jaskinię człowieka-nietoperza - ilustracja #2
W tym miejscu będzie się chował Robert Pattinson. Źródło: Daily Mail

Dziennikarze zdołali także sfotografować trochę większy plan scenograficzny o mocno industrialno-portowym charakterze. Parę podniszczonych ulic, szare, lekko zgniłe budynki, a także charakterystyczna brama sugerują, że mamy do czynienia z Gotham Harbour Iceberg Fishing Co., czyli jednym z tych śmierdzących miejsc, w których może stacjonować szajka Pingwina.

Zimowe Gotham w The Batman - zobacz nową jaskinię człowieka-nietoperza - ilustracja #3
Gotham to nie tylko wysokie wieżowce, ale i brudne slumsy. Źródło: Daily Mail

Dobrze więc widzieć, że prace nie tylko posuwają się stabilnym tempem, ale i ich efekty robią dobre wrażenie już na samym poziomie produkcyjnym. Twórcy wkładają sporo starań, aby ukazać nam takie Gotham, które porwie nas swoim mrocznym, gęstym klimatem. The Batman zadebiutuje w kinach 4 marca 2022 roku. W rolach głównych wystąpią Robert Pattinson, Zoe Kravitz i Paul Dano.