Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2020, 12:39

autor: Adrian Werner

The Expanse - sezon 6. powstanie i zakończy serial

Serwis Amazon Prime Video zamówił szósty sezon serialu The Expanse. Niestety, będzie on równocześnie ostatnim.

Firma Amazon poinformowała o odnowieniu serialu The Expanse na szósty sezon. Niestety, będzie on również ostatnim. Przypomnijmy, że obecnie czekamy na premierę piątego sezonu, który ma ruszyć w przyszłym miesiącu.

Te wieści najpewniej wywołają mieszane uczucia u fanów The Expanse. Z jednej strony dobrze, że otrzymamy szósty sezon. Do tego twórcy nie zostaną zaskoczeni skasowaniem serialu i mogą przygotować ostatni zestaw odcinków, tak aby zaoferował on właściwy finał.

Z drugiej jednak strony, oznacza to, że serial nie będzie w stanie zaadaptować wszystkich wątków z pozostałych książek z cyklu. Książkowy cykl ma się zamknąć w dziewięciu głównych tomach (w dalszych planach jest przynajmniej jedna nowela). Czwarty sezon The Expanse bazował na czwartej powieści i zawierał drobne elementy z piątej.

Nie ma więc szans, aby sezon piąty i szósty były w stanie zaadaptować pozostałe książki z cyklu. Tym samym prawdziwy finał historii opowiedziany zostanie jedynie w powieściach. Szósty tom oferuje jednak dobry moment na zakończenie serialu, gdyż doprowadza on do końca wiele najważniejszych wątków, a akcja siódmego rozpoczyna się kilka dekad później.

Piąty sezon The Expanse składać się będzie z dziesięciu odcinków. W przeciwieństwie do czwartego, nie wszystkie udostępnione zostaną jednocześnie. 16 grudnia w serwisie Amazon Prime Video zadebiutują trzy pierwsze epizody, a kolejne będą ukazywały się co tydzień.

Na razie nie wiemy, ile odcinków wejdzie w skład ostatniego szóstego sezonu, ani na kiedy zaplanowana jest jego premiera.

  1. The Expanse na platformie Amazon Prime Video