Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 23 sierpnia 2022, 22:44

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Zepsuty i nudny element Cyberpunka 2077 został poprawiony przez moda [Aktualizacja]

Modyfikacja Time Dilation Overhaul przerabia system operacyjny Sandevistan niemalże od zera. Projekt wprowadza nie tylko masę poprawek, ale i całkowicie nowy cyberware.

Źródło fot. powyżej: nexusmods.com

Aktualizacja:

Autor modyfikacji udzielił nam zgody na hostowanie mirrora jego projektu:

 1. Time Dilation Overhaul - pobierz mod z naszego FTP

Poprzednia wiadomość:

Na początku sierpnia pojawił się kolejny mod do Cyberpunka 2077, który urozmaica rozgrywkę. Mowa o Time Dilation Overhaul, całkowicie przerabiającym system operacyjny Sandevistan.

Największe zmiany w Time Dilation Overhaul

Tym, co jest najbardziej interesujące w Time Dilation Overhaul, są poprawki systemu operacyjnego Sandevistan oraz zachowania NPC, którzy dzięki modyfikacji również objęci są efektem spowolnienia czasu. Co więcej, jeśli nasi przeciwnicy posiadają lepszy cyberware od nas, będą oni poruszać się szybciej z nałożonym efektem. I odwrotnie:

Na przykład, jeśli ich cyberware jest o 50% słabszy od Twojego, to będą oni poruszać się o 50% wolniej niż normalnie.

 1. Time Dilation Overhaul pobierzecie na stronie Nexus Mods

Na tym TeslaCoiled, autor moda, nie poprzestał. Modyfikacja wprowadza do systemów Sandevistan mechanikę Damage Over Time (DOT). Są to obrażenia, które otrzymamy w momencie, gdy zbyt szybko będziemy poruszać się podczas spowolnienia. Obliczane są one na podstawie podstawowego zdrowia gracza.

Różni producenci, różne funkcje

Kolejną wielką zmianą jest zróżnicowanie systemów operacyjnych Sandevistan w zależności od tego, od kogo je zakupimy. Poniżej znajdziecie charakterystykę poszczególnych systemów.

 1. Zetatech – ulepsza broń dystansową użytkownika, pozwala na zwiększenie prędkości ataku broni.
 2. Dynalar – lepsza obrona podczas blokowania bronią białą. Pozwala odbić pociski podczas używania katan, zabójstwa w walce wręcz wydłużają dylatację czasu.
 3. QianT – silne spowolnienie, wrogowie niemalże stają w miejscu. Niesamowita skuteczność w walce wręcz i zmniejszona wykrywalność podczas sprintu.
 4. Militech – zwiększona szybkość oraz wzmocnione efekty specjalne ataków dystansowych.
 5. Raven (nowy system) – bardzo krótkie, lecz silne spowolnienie czasu. Zdejmuje ograniczenia producenta z broni zasięgowej, umożliwiając strzelanie w zawrotnym tempie.
 6. Fuyutsuki (nowy system) – również bardzo krótkie, lecz silne spowolnienie czasu. Zwiększa pasywną obronę podczas sprintu i pozwala na natychmiastowe zabijanie wrogów jednym, precyzyjnym uderzeniem katany.
 7. MoorE (nowy system) – prototyp. Pasywnie zwiększa refleks użytkownika, spowalniając wrogów nawet poza obszarem jego działania. Użytkownik może wyznaczyć cel podróży i „teleportować się” do niego, przy okazji przesyłając złośliwe oprogramowanie pobliskim wrogom po dotarciu na miejsce.

Szczegóły dotyczące modyfikacji

Przytoczone wyżej informacje to jedynie skrót tego, co możecie znaleźć w opisie moda na stronie Nexus Mods. Zawarte są tam również instrukcje dotyczące instalacji i konfiguracji Time Dilation Overhaul, jak i tego, z jakimi modyfikacjami jest on kompatybilny.

 1. Cyberpunk 2077 jest dobry jak nigdy, ale to za mało, żebym do niego wrócił
 2. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry