Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 października 2020, 14:00

autor: AlexB

Zdjęcia do Thor: Love and Thunder rozpoczną się w styczniu

W rozmowie ze Swisse Vitamins & Supply Company Chris Hemsworth potwierdził, że według obecnych planów zdjęcia do Thor: Love and Thunder rozpoczną się w styczniu przyszłego roku. Debiut komiksowego filmu w reżyserii Taiki Waititiego ma się odbyć w lutym 2022 roku.

Epidemia koronawirusa mocno pokrzyżowała tegoroczne plany Disneya na rozwój kinowego uniwersum Marvela. Weźmy na przykład takie Thor: Love and Thunder. Początkowo ta kolejna odsłona popularnego cyklu przygód komiksowego superbohatera inspirowanego mitologią nordycką miała pojawić się w listopadzie 2021 roku, lecz ze względu na warunki epidemiologiczne nie było możliwości, by w odpowiedni sposób zrealizować zdjęcia. Dlatego też konieczne okazało się przesunięcie jej premiery na 11 lutego 2022 roku. Aby dotrzymać tego terminu, prace na planie Thor: Love and Thunder powinny rozpocząć się już niedługo. I faktycznie, jak zdradził w rozmowie dla Swisse Vitamins & Supply Company (firmy zajmującej się produkcją witamin i suplementów) wcielający się w rolę Thora Chris Hemsworth, stanie się to w styczniu przyszłego roku. Podobny okres podała w lipcu tego roku Natalie Portman, która ponownie wcieli się w Jane Foster, czyli byłą ukochaną tytułowego bohatera (via Slashfilm).

Jednak jak na razie wciąż trwają prace nad scenariuszem Thor: Love and Thunder. Zajmują się nim Taika Waititi (który jest również reżyserem filmu) oraz Jennifer Kaytin Robinson. Według Hemswortha, owoc ich starań może zaskoczyć.

Jestem bardzo podekscytowany perspektywą spróbowania czegoś innego. Wiesz, w trzech poprzednich filmach zaprezentowaliśmy różne wersje postaci, a teraz ludzie oczekują drastycznych zmian. Pod tym względem mamy ręce pełne roboty.

Przypominamy, że Thor: Love and Thunder będzie oparty na komiksach The Mighty Thor, w których to wspomniana Jane Foster zyskuje moce boga piorunów. W filmie, prócz Hemswortha oraz Portman, zobaczymy między innymi Christiana Bale'a oraz Tessę Thompson. Szykuje się zatem bardzo interesujące kino dla miłośników komiksów. Lecz czy takie będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się za nieco ponad rok.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe