Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2021, 13:01

autor: mokosh

Zbudował 10 km autostrady w Minecraft - prace trwały 5 lat

Gracz Minecrafta spędził kilka lat, budując w grze autostradę. Droga liczy 10 kilometrów i poza imponującą długością pokazuje także, jak zmieniała się gra.

W SKRÓCIE:
  1. Jeden z graczy Minecrafta stworzył w grze autostradę, której długość to ponad 10 kilometrów.
  2. Jak przyznaje, jej stworzenie zajęło mu 5 lat.

Mattycarl to kolejny ambitny budowniczy, który realizuje się w grze Minecraft. Otóż stworzył on autostradę, której długość to ponad 10 kilometrów (czyli 10 000 bloków) Jak mówi twórca, prace nad projektem rozpoczął w 2016 roku. To, jak przebiega trasa, możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Jak nietrudno się domyślić, Minecraft sporo zmienił się w ciągu ostatnich pięciu lat, dlatego widoczne na mapie biomy (środowiska) wzbudziły ciekawość wśród społeczności Reddita. Pojawiły się pytania dotyczące wersji gry, z której korzystał mattycarl w momencie rozpoczęcia prac. Jak odpowiada:

Masz rację, że bloki z początku filmiku są nowsze, a to dlatego, że nad pierwszym fragmentem mapy pracowałem całkiem niedawno. Dlatego został on wygenerowany z uwzględnieniem najnowszych zmian. Cały świat nie będzie generowany z funkcjami z tej samej starej aktualizacji.

Jak to zazwyczaj przy minecraftowych dziełach bywa, pojawiły się także pytania o możliwość zobaczenia mapy z bliska – w tym przypadku jest to jednak niemożliwe. Świat, na którym zbudowana została autostrada, jest jednoosobowy, a hosting serwera czy udostępnienie mapy w sieci wymagają trochę zachodu.

Nie chcąc jednak zostawiać społeczności z niczym, poza filmem mattycarl udostępnił również zdjęcie całej mapy oraz układ autostrady (który możecie zobaczyć poniżej).

Zbudował 10 km autostrady w Minecraft - prace trwały 5 lat - ilustracja #1
Trasa minecraftowej autostrady, źródło: https://imgur.com/gallery/O5VWyW5

Nie jest to pierwszy wyczyn budowniczych z Minecrafta, o którym piszemy. Jakiś czas temu uwagę społeczności wspomnianego sandboxa przykuł również projekt ogromnej, kosmicznej mapy, a także kwadratowej wersji miasteczka z Gwiezdnych wojen.

  1. Minecraft – poradnik do gry
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft