Netflix ujawnił tytuł animowanego spin-offu Stranger Things. Akcja widowiska rozegra się w 1985 roku, a nowy serial sci-fi może być antologią.
Premiera gorąco oczekiwana piątego – i tym samym ostatniego – sezonu Stranger Things jeszcze przed nami, a twórcy zaostrzają apetyt fanów na finałowe odcinki, wypowiadając się o nadchodzącej serii w samych superlatywach. Na finale aktorskiego hitu Netflixa nie zakończy się jednak przygoda widzów z uniwersum stworzonym przez braci Duffer. Na horyzoncie widać już animowany spin-off.
O tym, że gigant streamingu zamówił kolejne produkcje rozgrywające się w świecie Stranger Things, filmowcy mówili już jakiś czas temu. Teraz Netflix ogłosił jednak pełny tytuł jednego z nadchodzących projektów – Stranger Things: Tales From '85.
Tytuł animowanego spin-offu wskazuje, że akcja rozegra się w 1985 roku. Przypomnijmy, że to w tym roku przez Rosjan wybudzony został Łupieżca Umysłów. W tym roku wybudowano też centrum handlowe w Hawkins, które było ważną lokacją w trzecim sezonie aktorskiego serialu, i w którym doszło do starcia Jedenastki z potworem. Niewykluczone więc, że więcej dowiemy się właśnie o stworzonym przez Vecnę Mind Flayerze.
Akcja czwartej serii rozegrała się już w 1986 roku. Twórcy nadchodzącej produkcji postanowili więc nieco cofnąć się w czasie i opowiedzieć o wydarzeniach, które miały miejsce między sezonami lub równolegle z wydarzeniami znanymi nam z trzeciej odsłony.
Obecne w tytule słowo „tales” sugeruje zaś, że spin-off może przedstawić więcej niż jedną historię. Być może więc twórcy wybrali dla serialu formę antologii.
Animowana seria jest dla twórców Stranger Things spełnieniem marzeń, o czym opowiedzieli dla Netflixa (vide Tudum).
Zawsze marzyliśmy o animowanym Stranger Things w stylu porannych sobotnich kreskówek, które uwielbialiśmy, dorastając. Teraz to marzenie się spełnia i jest to niezwykle ekscytujące – powiedzieli bracia Duffer.
Twórcy Stranger Things, Ross i Matt Duffer, pełnią role producentów Stranger Things: Tales From '85. Showrunnerem spin-offu jest Eric Robles, w gronie producentów znaleźli się także Shawn Levy oraz Dan Cohen.
Stranger Things: Tales From '85 nie ma jeszcze daty premiery.
Więcej:Widzowie Wiedźmina Netflixa są zgodni, to najlepszy element 4. sezonu, jeśli nie całego serialu
Serial:Stranger Things
premiera: 2016tajemnicadramatsci-fiprzygodowyhorrorakcja
Nowy sezon Sezonów: 5 Odcinków: 42
Stranger Things to inspirowany estetyką lat 80. serial science fiction. Na skutek tajemniczego zniknięcia małego chłopca poszukujący go ludzie odkrywają spiski rządowe i nadnaturalne zjawiska zagrażające całemu światu. Stranger Things to serial science fiction z elementami horroru autorstwa braci Duffer. Inspirowany jest dziełami lat 80. takimi jak E. T. lub The Goonies, i w tych właśnie czasach ma miejsce akcja. W małym miasteczku Hawkins tajemniczo znika nastoletni Will Byers. W tym samym czasie jeden z przyjaciół Willa spotyka dziewczynę z psionicznymi mocami, zbiegłą z położonego nieopodal laboratorium. Placówka okazuje się być powiązana także ze zniknięciem Willa, natomiast przeprowadzający śledztwo w sprawie jego zniknięcia ludzie odkrywają różnorodne spiski rządowe oraz istnienie bestii z innego wymiaru zagrażających światu. W serialu wystąpili m.in. Winona Ryder (Joyce Byers), David Harbour (Jim Hopper), Finn Wolfhard (Mike Wheeler) i Millie Bobby Brown (Jedenastka).
Serial:Stranger Things: Opowieści z '85(Stranger Things: Tales from '85)
animacjadramatsci-fifantasytajemnica
W produkcji Sezonów: 1
4

Autor: Pamela Jakiel
Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.