Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 14:23

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Victor Vran - zręcznościowe RPG od twórców serii Tropico

Znane z serii Tropico studio Haemimont Games zapowiedziało zręcznościowe RPG Victor Vran. Poza tradycyjnym dla tego gatunku mordowaniem hord wrogów gra zaoferuje również elementy platformówkowe.

Studio Haemimont Games chce spróbować sił w gatunku RPG akcji. - Zapowiedziano Victor Vran - zręcznościowe RPG od twórców serii Tropico - wiadomość - 2013-08-23
Studio Haemimont Games chce spróbować sił w gatunku RPG akcji.

Kilka dni temu studio Haemimont Games zapowiedziało piątą część cyklu Tropico. Okazuje się, że nie jest to jedyny projekt, którym zajmuje się obecnie ten zespół. Podczas targów gamescom deweloper z ujawnił, że od dwóch lat po cichu pracuje również nad zręcznościowym RPG zatytułowanym Victor Vran.

  1. Haemimont Games – oficjalna strona studia

Wypuszczone do tej pory informacje na temat tej produkcji są wyjątkowo skromne. Rozgrywka ma przypominać w podstawowych założeniach serię Diablo doprawioną elementami platformówkowymi, takimi jak odbijanie się od ścian. Tytułowy Victor w walce wykorzystywać będzie m.in. kosy oraz pistolety strzelające piorunami. Poza kampanią dla pojedynczego gracza dostępny ma być również tryb wieloosobowy.

Premiera gry Victor Vran zapowiadana jest na przyszły rok. Niestety, nie podano, na jakie platformy sprzętowe zmierza ten projekt. Wszystkie poprzednie gry studia Haemimont ukazały się jednak na pecetach, więc można przypuszczać, że tak się stanie również w przypadku tej produkcji.

Haemimont Games to bułgarskie studio deweloperskie specjalizujące się w grach strategicznych. Zespół na swoim koncie takie tytuły jak Tzar: Ciężar Korony, Omerta: Miasto Gangsterów oraz serie Imperium Romanum i Celtic Kings.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej