Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2013, 09:40

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano The A.B.C. Murders - przygodówkę z detektywem Herkulesem Poirotem

Firma Microids zapowiedziała przygodówkę The A.B.C. Murders, która pozwoli na wcielenie się w słynnego detektywa Herkulesa Poirota, czyli najsłynniejszego bohatera powieści autorstwa Agathy Christie.

Ta grafika koncepcyjna przedstawiająca Poirota to jedyny materiał graficzny wypuszczony przez firmę Microids. - Zapowiedziano The A.B.C. Murders - przygodówkę z detektywem Herkulesem Poirotem - wiadomość - 2013-12-05
Ta grafika koncepcyjna przedstawiająca Poirota to jedyny materiał graficzny wypuszczony przez firmę Microids.

Firma Microids kontynuuje odbudowę swojej pozycji na rynku przygodówek. Wydawca właśnie ujawnił swój kolejny projekt, którym okazała się gra The A.B.C. Murders, zainspirowana klasyczną powieścią detektywistyczną autorstwa Agathy Christie. Produkcja zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Niestety, nie podano planowanej daty premiery.

W grze wcielimy się w samego Herkulesa Poirota, czyli słynnego detektywa, który pojawił się w ponad 30 książkach Christie. Historia rozpocznie się w momencie otrzymania przez niego listu, w którym seryjny morderca, podpisujący się jako A.B.C., podaje miejsce i datę swojej kolejnej zbrodni. Przestępca wybiera swoje ofiary według porządku alfabetycznego. Pierwszą staje się właścicielka sklepu tytoniowego Alice Ascher, po niej zabita zostaje kelnerka Betty Barnard, a jako trzeci z życiem żegna się bogacz Carmichael Clarke. Mieszkańców Wielkiej Brytanii zaczyna ogarniać panika i to na barki Poirota spada zadanie zakończenia tej serii mordów.

Pod względem mechanizmów rozgrywki The A.B.C. Murders pozostanie wierne przygodówkowym tradycjom. Akcję obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby, a zabawa polegać ma na przeszukiwaniu miejsc zbrodni, gromadzeniu zeznań świadków oraz rozwiązywaniu zagadek. W trakcie śledztwa pojawi się kilkoro podejrzanych i będziemy musieli sprawdzić ich alibi oraz ostatecznie udowodnić winę prawdziwego sprawcy.

Gra oparta jest na motywach powieści A.B.C. wydanej w 1936 roku, która była jedenastą książką o przygodach Herkulesa Poirota. Powstaje pytanie, czy twórcy zdecydują się zmienić tożsamość mordercy. Bez tego interaktywna adaptacja może nie być szczególnie atrakcyjna dla osób zaznajomionych z literackim pierwowzorem.

Warto na koniec dodać, że Microids ma nadzieję, że The A.B.C. Murders zapoczątkuje całą serię przygodówek opartych na twórczości Agathy Christie. Firma podczas tegorocznych targów Gamescom ujawniła, że nabyła licencję pozwalającą jej na wydawanie gier będących adaptacją powieści tej autorki.

  1. Microids – oficjalna strona wydawcy