Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2017, 12:07

autor: Entelarmer

Zapowiedziano Surviving Mars - symulator budowy kolonii kosmicznej

Firma Paradox Interactive zapowiedziała nowy projekt studia Haemimont Games. W Surviving Mars gracze rozpoczną zasiedlanie Marsa i postarają się stworzyć sprawnie funkcjonująca kolonię. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation.

Firma Paradox Interactive zapowiedziała kolejny tytuł – Surviving Mars. Jest to strategiczny symulator kolonizacji Marsa studia Haemimont Games (seria Tropico), który ukaże się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja całkowicie skupi się na trybie dla jednego gracza, a przygodę rozpoczniemy od wybrania jednej z dostępnych agencji kosmicznych, co przełoży się na dostępne zasoby oraz lokalizację kolonii. Rozgrywka nie będzie odbiegać zbytnio od schematów typowych dla gatunku, sprowadzając się głównie do rozbudowy osiedla o kolejne budynki i odkrywania nowych technologii – tyle że w wyjątkowo nieprzyjaznym środowisku Czerwonej Planety, gdzie każda awaria może zagrozić życiu mieszkańców. Istotną rolę odegra dbanie o kolonistów. Każdy z nich będzie miał unikalne zalety, ale także problemy, które nie pozostaną bez wpływu na zachowanie jego towarzyszy.

Dodatkową atrakcją będzie odkrywanie sekretów Marsa, inspirowanych twórczością Isaaca Asimova oraz Arthura C. Clarke’a. Tego typu tajemnice będą mieć różny wpływ na rozgrywkę, ułatwiając lub utrudniając zarządzanie kolonią. Pewną nowinką ma być losowe drzewko technologiczne – nowe odkrycia będą efektem eksperymentów z posiadanymi technologiami lub eksploracji planety. Dzięki temu każde podejście do Surviving Mars będzie różnić się od poprzedniego. Wszystko to autorzy przedstawią w stylistyce retrofuturyzmu (a więc wizji przyszłości z lat 60.) i okraszą humorem znanym z serii Tropico (co widać na ujawnionym zwiastunie). Premierę przewidziano na przyszły rok. Zachęcamy do zapoznania się ze zrzutami ekranu udostępnionymi przez twórców, które znajdziecie na końcu tego tekstu.

Minimalne wymagania sprzętowe (PC):

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy lub nowszy
  • Procesor: dwurdzeniowy
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta grafiki: Intel HD 4000 lub lepsza (1GB VRAM)
  • Miejsce na dysku: 10 GB

Zalecane wymagania sprzętowe (PC):

  • System operacyjny: Windows 7 64-bitowy lub nowszy
  • Procesor: szybki model czterordzeniowy
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: GeForce 970 lub lepsza (4 GB VRAM)
  • Miejsce na dysku: 10 GB