Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2013, 13:28

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Strife - nową grę MOBA twórców Heroes of Newerth

Twórcy Heroes of Newerth zapowiedzieli nową grę MOBA zatytułowaną Strife. Ma ona zniwelować podstawowy problem dręczący ten gatunek, czyli toksyczną społeczność graczy.

Gra zadebiutuje zimą. - Zapowiedziano Strife - nową grę MOBA twórców Heroes of Newerth - wiadomość - 2013-08-09
Gra zadebiutuje zimą.

Studio S2 Games znane jest głównie z gry MOBA Heroes of Newerth. Zespół właśnie ogłosił, że pracuje nad kolejną produkcją z tego gatunku zatytułowaną Strife. Projekt powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i oparty zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Na oficjalnej stronie można już zgłaszać chęć uczestnictwa w nadchodzących beta testach. Premiera pełnej wersji planowana jest na końcówkę roku.

  1. Strife – strona oficjalna gry

Strife określane jest przez autorów jako MOBA drugiej generacji. S2 Games chce wykorzystać zdobyte dzięki Heroes of Newerth doświadczenia i dane do opracowania produkcji, która zmieni cały gatunek na lepsze. Przede wszystkim ambicją autorów jest sprawienie, że społeczność stanie się bardziej przyjazna. Cała gra zostanie zaprojektowana tak, aby zachęcała do współpracy z innymi użytkownikami i pomagania słabszym graczom. Osoby, które się do tego dostosują zostaną nagrodzone przez innych punktami karmy. Natomiast gracze chamscy i psujący zabawę innym będą mieli niewiele tych punktów, co poinformuje resztę społeczności, że lepiej ich unikać. Ponadto miejsce w rankingu ma przestać być jedynym wyznacznikiem osiągnięć i zamiast tego uzupełnią je inne nagrody.

Autorzy szczególną uwagę przykładają również do szkolenia nowicjuszy. Strife wyposażone zostanie w szereg systemów umożliwiających żółtodziobom błyskawiczne osiągnięcie przyzwoitego poziomu. Skorzystają z tego nawet weterani, którzy wykorzystają te same narzędzia to zanalizowania własnych potknięć i niedostatków.

Strife zmieni sposób w jaki funkcjonuje komunikacja między graczami. Nie będziemy mogli wysyłać wiadomości do członków konkurencyjnej drużyny. Mocno ograniczony zostanie również czat głosowy. W grze nie znajdziemy generalnego kanału dostępnego dla wszystkich i zamiast tego sami ręcznie wybierzemy, kogo chcemy słyszeć. Ponadto nie będziemy już mogli podejrzeć ile czasu zostało do regeneracji danej umiejętności u innych użytkowników. Ma to zapobiec sytuacjom, w których po śmierci postaci rozgoryczony gracz zaczyna wylewać na najbliższego kleryka wiadra pomyj za to, że ten nie zdążył go uleczyć.

Zapowiedziano Strife - nową grę MOBA twórców Heroes of Newerth - ilustracja #2

Autorzy chcą również położyć większy nacisk na fabułę. Obecnie nawet w najlepszych MOBA jest ona jedynie pretekstem do walk i tak naprawdę nikogo nie obchodzi historia świata, ani życiorysy bohaterów. W Strife przebieg opowieści będzie w dużym stopniu kształtowany przez dokonania graczy, a na oficjalnej stronie regularnie mają pojawiać się opowiadania oraz komiksy.

Jednocześnie S2 Games zapewnia, że produkcja Strife w żaden sposób nie zaszkodzi Heroes of Newerth. Starsza gra studia będzie cały czas rozwijania i ulepszana.