Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2015, 11:35

autor: Luc

Zapowiedziano specjalną edycję Minecrafta na Windows 10

Podczas wciąż trwającego Minecon 2015 doczekaliśmy się kilku interesujących zapowiedzi. Jedną z nich niewątpliwie jest specjalna wersja Minecrafta, przygotowana z myślą o nadchodzącym systemie Windows 10.

Wersja beta będzie nieustannie rozbudowywana. - Zapowiedziano specjalną edycję Minecrafta na Windows 10 - wiadomość - 2015-07-05
Wersja beta będzie nieustannie rozbudowywana.

Choć nikt o tym głośno nie mówił, od momentu przejęcia Mojang AB i marki Minecraft przez Microsoft, chyba wszyscy się tego spodziewali. Minecraft – jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii – pojawi się w specjalnym wydaniu na nadchodzącym systemie Windows 10. Na graczy czekać mają całkowicie nowe możliwości bazujące na technologii oferowanej przez kolejną wersję „okienek”, choć póki co nie wiemy jeszcze co dokładnie to oznacza. Szczęśliwie twórcy nie zamierzają tego jednak przesadnie długo ukrywać – już 29 lipca bieżącego roku (czyli w dniu premiery nowego systemu operacyjnego) rozpoczną się beta testy produkcji. Od tego momentu tytuł ma być regularnie rozbudowywany w kolejnych aktualizacjach i łatkach.

Co ciekawe, posiadacze dotychczasowej, pecetowej wersji Minecrafta otrzymają nową edycję całkowicie za darmo. Reszta osób z Windowsem 10 na pokładzie będzie mogła w początkowym okresie kupić grę za promocyjną cenę 10 dolarów (około 40 złotych) i korzystać z niej nie tylko na komputerze, ale również i na tabletach wyposażonych we wspomniany OS. Gracz skorzystają także z opcji lokalnego multiplayera, a w razie potrzeby nagrają klipy z rozgrywki przy pomocy wbudowanego modułu wideo. Na poznanie pozostałych funkcji musimy jeszcze poczekać kilka tygodni.