Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2012, 10:44

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Shoot Many Robots: Arena Kings

Studio Demiurge zapowiedziało kontynuację Shoot Many Robots. W przeciwieństwie do pierwszej części, gra ukaże się jedynie na PC i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Ruszyły już zapisy na beta testy.

Zapowiedziano Shoot Many Robots: Arena Kings - ilustracja #1

W marcu zespół Demiurge Studios wypuścił na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 sympatyczną zręcznościówkę Shoot Many Robots. Miesiąc później ukazała się wersja komputerowa. Teraz twórcy zapowiedzieli kontynuację zatytułowaną Shoot Many Robots: Arena Kings. W przeciwieństwie do pierwowzoru, gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i oparta zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Zapowiedziano Shoot Many Robots: Arena Kings - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że Shoot Many Robots to nie pierwsza wieloplatformowa gra, której kontynuacja postawiła na model darmowy. Podobny los spotkał sieciową strzelankę Monday Night Combat. Pierwsza część wydana została na konsole oraz PC. Natomiast oparte na mikropłatnościach tegoroczne Super Monday Night Combat wypuszczono jedynie na pecety.

Prace nad nowym projektem są w zaawansowanej fazie i rozpoczęły się już zamknięte beta testy. Zainteresowani wzięciem w nich udziału mogą zgłosić swoją gotowość na oficjalnej stronie gry:

Podobnie jak pierwowzór, Shoot Many Robots: Arena Kings ma być zręcznościową grą bitewną, w której starcia toczyć się będą na rozległych i często wielopoziomowych arenach 2D. Zabawa skoncentruje się głównie na potyczkach z innymi graczami. Po zabiciu przeciwnika będziemy mogli zabrać jego koronę, którą następnie wrzucimy do teleportujących się sedesów. Twórcy żartobliwie opisują swoje dzieło jako „Grę o Porcelanowy Tron”.

Autorzy obiecują aktywne wspieranie Shoot Many Robots: Arena Kings po premierze. Nowe elementy i poprawki wprowadzane będą co tydzień, a o ich kształcie decydować mają sugestie samych graczy. Proces ten rozpocznie się zresztą już w trakcie bety. Testy rozpoczęto tak wcześnie po to, aby ich uczestnicy mogli w realny sposób wpływać na cykl produkcyjny.

Zapowiedziano Shoot Many Robots: Arena Kings - ilustracja #3 Pierwsza część Shoot Many Robots była utrzymaną w starym dobrym stylu side-scrollową zręcznościówką 2D, w której gracze wcielali się w ludzi walczących ze zbuntowanymi robotami.

Był to pierwszy własny projekt zespołu Demiurge Studios. Firma powstała w 2002 roku, ale do tej pory zajmowała się jedynie pomaganiem większym deweloperom przy takich grach, jak m.in. Borderlands, Green Day: Rock Band, BioShock czy Titan Quest. Do niedawna studio najbardziej znane było z wyprodukowania udanej pecetowej konwersji pierwszego Mass Effect.