Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 kwietnia 2012, 06:10

Zapowiedziano przeglądarkowe action-RPG KingsRoad

Firma Rumble Entertainment zapowiedziała swój debiutancki projekt, którym okazało się przeglądarkowe RPG KingsRoad.

Rumble Entertainment to nowe niezależne studio założone przez weteranów brażny, w tym byłego szefa studia Pandemic Grega Richardsona. Cel tego zespołu jest prosty – stworzyć gry społecznościowe, w które będą mogli z przyjemnością zagrać tradycyjni gracze pecetowi. Firma właśnie ujawniła swój pierwszy projekt, czyli śliczne przeglądarkowe action-RPG zatytułowane KingsRoad. Całość zbudowano w oparciu o technologię Flash, więc urocza grafika tej gry nie zmusi naszych notebooków do dużego wysiłku.

Akcja toczy się będzie w fantastycznym świecie, który przez długie lata cieszył się pokojem i dobrobytem za sprawą mądrych rządów Króla Alexandra. Wokół on żelazne przymierza z sąsiednimi mocarstwami, dzięki czemu jego poddani mogli spać spokojnie. Pewnego dnia monarcha znika i jego nieobecność próbują wykorzystać siły ciemności. Co gorsza, poplecznicy zła zaczynają grozić księżniczce imieniem Emma. Wcielimy się w sir Rowana – rycerza będącego wiernym członkiem królewskiej straży i to na nasze barki spada obowiązek uratowania całej krainy.

Rozgrywka w KingsRoad przypominać będzie serię Diable i jej naśladowców. Akcję obserwować będziemy z rzutu izometrycznego, a zabawa polegać ma głównie na mordowaniu hord potworów. Autorzy obiecują sporą różnorodność zadań. Będziemy zarówno czyścili podziemia z wrogów, walczyli z potężnymi bossami, jak i brali udział w olbrzymich oblężeniach twierdz. Nie zabraknie też oczywiście systemu rozwoju postaci, dzięki któremu za zdobyte punkty doświadczenia rozwiniemy umiejętności sir Rowana.

KingsRoad ma ruszyć latem tego roku. Zainteresowanym graczom polecamy udanie się na oficjalną stronę projektu, gdzie można wyrazić chęć uczestnictwa w nadchodzących beta testach.

      - KingsRoad - strona oficjalna

.