Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2012, 13:15

autor: Muninn

Zapowiedziano nową, oryginalną grę RPG - Dungeon Gate

Firma Lace Mamba Global podała informacje o tworzeniu nowej, orginalnej produkcji RPG. Głównym elementem odróżniającym Dungeon Gate od innych przedstawicieli gatunku będzie możliwość przybierania kształtu wrogów i postaci niezależnych.

Firma Lace Mamba Global zapowiedziała wydanie nowej pozycji RPG po tytułem Dungeon Gate. Główną innowacją w stosunku do innych komputerowych gier role-playing będzie możliwość przybierania kształtu wrogów i postaci niezależnych, zyskując tym samym właściwe im umiejętności.

Zapowiedziano nową, oryginalną grę RPG - Dungeon Gate - ilustracja #1

Akcja gry Dungeon Gate rozgrywać się będzie w zdewastowanym przez hordę smoków świecie pod nazwą Barrilian. Fabuła produkcji rozpocznie się w spalonej i zniszczonej wiosce, gdzie przy życiu pozostało jedynie dwoje dzieci. Jedno z nich zostało zabrane przez smoki, natomiast drugie przygarnął tajemniczy czarodziej. W dwadzieścia lat od tego wydarzenia tyran, posiadający władzę nad legendarnymi jaszczurami, wtrąca mieszkańców Barrilianu w niewolę i zmusza ich do wydobywania spod ziemi kamieni zwiększających jego moc magiczną.

Gracz wcieli się w młodego bohatera o imieniu Dysan, którego zadaniem będzie wyzwolenie swojego ludu spod jarzma niewoli. Bohater zostanie wyposażony w niezwykłą moc pozyskiwania DNA napotkanych stworzeń, co z kolei pozwoli na przybranie ich postaci. Mechanizm ten będzie trzeba umiejętnie wykorzystać, by zakończyć grę, ponieważ nie tylko pomaga on w walce, ale także pozwala na rozwiązywanie zagadek, czy omijanie przeszkód terenowych.

Zapowiedziano nową, oryginalną grę RPG - Dungeon Gate - ilustracja #2

Twórcy zapowiadają, że gracz będzie mógł przybrać formę jednego z ponad 60 występujących w grze przeciwników, aby np. bezpiecznie przejść przez środek grupy potworów. Oprócz tego przyjęcie powierzchowności wroga umożliwi korzystanie z jego specjalnych umiejętności, mocy magicznych czy specyficznej broni tak długo, jak pozwala na to energia protagonisty. Będzie się można także wcielać w postaci niezależne i takie stworzenia jak np. króliki – ich nieduży rozmiar umożliwi przekradnięcie się pomiędzy wrogami bez zwracania na siebie uwagi.

W przeciwieństwie do innych gier RPG, gracze nie będą trenować umiejętności bohatera związanych z jego klasą lub profesją, lecz szkolić specjalne możliwości postaci, których formę przybiera Dysan. Oprócz tego twórcy zapowiadają ogromny, otwarty świat oraz dużą liczbę dostępnych zakończeń.

Produkcją gry zajmuje się kanadyjski zespół Wild Games Studio, który do tej pory tworzył produkcje na urządzenia korzystające z systemu Android. Dungeon Gate ukaże się 14 września na PC.