Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 sierpnia 2016, 09:58

autor: Entelarmer

Zapowiedziano karciane SUPERHOT

Studio SUPERHOT Team zapowiedziało powstanie SUPERHOT: Card Game - karcianej adaptacji polskiej niezależnej strzelanki. Gra będzie opierać się na mechanizmach udanego Agent Decker i zadebiutuje na Kickstarterze w zimie.

Gry karciane przeżywają w ostatnim czasie istny renesans, przy czym o ile dawniej twórcy inwestowali w kosztowne, a przez to ryzykowne wydania papierowe, tak od czasu ogromnego sukcesu Hearthstone: Heroes of Warcraft coraz większą popularnością cieszą się karcianki elektroniczne. Wciąż jednak nie brakuje gier z tego gatunku wydawanych w tradycyjnej formie, wliczając w to produkcje na licencji znanych gier wideo. Do tych ostatnich dołączy wkrótce SUPERHOT: Card Game, bazujące na udanym, niezależnym shooterze od polskiego studia SUPERHOT team. Sam pomysł niewątpliwie może dziwić, bo nie dość, że nie mamy tu do czynienia z ogromną marką pokroju Fallouta czy Warcrafta, to jeszcze sama gra nie jest – delikatnie rzecz ujmując – zbytnio rozbudowana fabularnie.

O samej grze nie wiemy praktycznie nic, aczkolwiek według sloganu na oficjalnej stronie produkcji, (Cards move only when you move – dosł. „Karty ruszają się tylko wtedy, gdy ty się ruszasz”) tytuł pozostanie wierny strzelankowemu oryginałowi w głównym założeniu. Za jego opracowanie będzie odpowiadać Manuel Correia – twórca Agent Decker, Multiuniversum – oraz wrocławska firma Board&Dice. Więcej szczegółów zdołał pozyskać serwis Graczpospolita. Karciane SUPERHOT będzie oparte na mechanice Agent Decker i wykorzysta jedynie karty. Po akcji jednego gracza nastąpi ruch przeciwnika – niekoniecznie innego grającego, bo tytuł pozwoli też na samodzielną zabawę lub kooperację dwóch osób. Wspomniano też o unikalnym systemie Single&Multiplayer, aczkolwiek – jak stwierdził przedstawiciel Board&Dice – twórcy nie chcą zbyt wiele zdradzać na ten temat (prawdopodobnie chodzi o wspomniane wyżej różnorodne formaty zabawy).

SUPERHOT okazało się sporym sukcesem, ale chyba nikt nie spodziewał się zapowiedzi karcianej adaptacji. - Zapowiedziano karciane SUPERHOT - wiadomość - 2016-08-09
SUPERHOT okazało się sporym sukcesem, ale chyba nikt nie spodziewał się zapowiedzi karcianej adaptacji.

Oczywiście prace nad SUPERHOT: Card Game są na bardzo wczesnym etapie, tak że nie ma co liczyć na zbyt szybkie ujawnienie szczegółów. Dość wspomnieć, że kampania na Kickstarterze rozpocznie się dopiero w okresie zimowym i wtedy też zapewne poznamy wszystkie informacje o grze.

SUPERHOT to gra z gatunku FPS, która rozpoczęła żywot jako darmowy projekt, opracowany na konkurs 7FDPS w 2013 roku. Prototyp okazał się na tyle udany, że twórcy podjęli decyzję o stworzeniu pełnoprawnej gry, a 100 tysięcy dolarów ustalone jako cel minimalny kampanii na Kickstarterze udało się zebrać w ciągu jednego dnia. Tytuł opiera się na nietypowym podejściu do czasu w grze, który płynie tylko wtedy, gdy się poruszamy, zmuszając gracza do planowania kolejnych posunięć. SUPERHOT zadebiutowało 25 lutego na komputerach osobistych i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez recenzentów (w naszym serwisie wystawiliśmy jej ocenę 8/10).