Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2015, 11:07

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Disaster Report 4 Plus: Summer Memories - symulator przetrwania skutków trzęsienia ziemi

Firma Granzella oficjalnie zapowiedziała Disaster Report 4 Plus: Summer Memories, czyli przygodową grę akcji z rozbudowanymi elementami survivalowymi, która pozwoli na wcielenie się w osobę próbującą przetrwać w mieście zniszczonym potężnym trzęsieniem ziemi.

Gra trafi w przyszłym roku na PlayStation 4. Źródło screenów: Famitsu. - Zapowiedziano Disaster Report 4 Plus: Summer Memories - symulator przetrwania skutków trzęsienia ziemi - wiadomość - 2015-11-26
Gra trafi w przyszłym roku na PlayStation 4. Źródło screenów: Famitsu.

W lipcu tego roku japońska firma Granzella poinformowała, że w produkcji znajduje się nowa odsłona cyklu Disaster Report, czyli serii obsadzającej graczy w rolach ludzi próbujących przeżyć katastrofy naturalne. Wtedy poskąpiono konkretów i obiecano, że pełne ujawnienie gry nastąpi jesienią. Autorzy dotrzymali słowa i właśnie opublikowali spory zestaw informacji na temat tego projektu. Otrzymał on tytuł Disaster Report 4 Plus: Summer Memories i zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4. Jest to nowa produkcja, ale zgodnie z nazwą, jej twórcy posiłkowali się pomysłami ze skasowanego w 2011 roku Disaster Report 4.

Kampania rozpocznie się, gdy postać gracza (sami wybierzemy, czy będzie to kobieta, czy mężczyzna) przybędzie do jednej z japońskich metropolii w poszukiwaniu pracy. Próby znalezienia posady przerwie potężne trzęsienie ziemi, które kompletnie zdewastuje całe miasto. Naszym zadaniem będzie przetrwanie tygodnia w tych warunkach.

Zapowiedziano Disaster Report 4 Plus: Summer Memories - symulator przetrwania skutków trzęsienia ziemi - ilustracja #2

Tak jak poprzednie odsłony cyklu, Disaster Report 4 Plus: Summer Memories ma w realistyczny sposób odtworzyć realia katastrof naturalnych i zagrożenia czyhające na ludzi. Podczas zabawy konieczne będzie m.in. unikanie różnorodnych niebezpieczeństw, szukanie pożywienia i wody, dbanie o znalezienie miejsca do odpoczynku oraz pomaganie innym ocalałym. Nie zabraknie także systemu symulującego choroby i obrażenia. Gracz zmuszony zostanie nawet do sprawdzania dat ważności żywności oraz dbania o załatwianie potrzeb fizjologicznych.

Wraz z upływającymi w grze dniami wirtualny świat ma ulegać stopniowym zmianom, dostarczając nowych wyzwań, zagrożeń i okazji do zdobycia cennych przedmiotów. Upływ czasu uczyni niektóre rejony znacznie bardziej niebezpiecznymi miejscami, podczas gdy inne dzielnice zaczną być powoli odbudowywane. W porównaniu z poprzednimi odsłonami znacznie zwiększony zostanie wpływ gracza na rozwój fabuły i nasze decyzje ukształtują zarówno sytuację w zniszczonym mieście, jak i losy innych ocalałych.

Ponadto autorzy chcą wprowadzić element sieciowe. Pod tym względem nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych decyzji i twórcy stwierdzili jedynie, że zamiast tradycyjnego multiplayera chodzi im bardziej o stworzenie uczucia wspólnoty między graczami. Warto na koniec dodać, że firma Granzella powierzyła opracowanie Disaster Report 4 Plus: Summer Memories nowemu zespołowi Gz Studio, w skład którego wchodzi trzon ekipy odpowiedzialnej za poprzednie części.

  1. Disaster Report – oficjalna japońska strona serii
Zapowiedziano Disaster Report 4 Plus: Summer Memories - symulator przetrwania skutków trzęsienia ziemi - ilustracja #3
Zapowiedziano Disaster Report 4 Plus: Summer Memories - symulator przetrwania skutków trzęsienia ziemi - ilustracja #4
Zapowiedziano Disaster Report 4 Plus: Summer Memories - symulator przetrwania skutków trzęsienia ziemi - ilustracja #5