Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 lutego 2012, 14:29

Zagraj w wersję testową niezależnej gry AirMech

W sieci pojawiła się nowa grywalna wersja testowa gry AirMech.

Produkcje przeglądarkowe na dobre rozgościły się już na rynku gier pecetowych. Wiele z nich jest jednak albo projektami amatorskimi, albo opiera się nanachalnych mikropłatnościach. AirMech nie popełnia żadnego z tych błędów. Dzięki otwartym beta testom w tą niezwykle obiecującą grę niezależnego studia Carbon Games może już teraz zagrać każdy i nie skorzystanie z tej okazji byłoby dużym błędem.

AirMech to mieszanka zręcznościowej strzelanki i strategii czasu rzeczywistego będąca duchowym spadkobiercom 16-bitowego konsolowego klasyka zatytułowanego Herzog Zwei. Podstawowe zasady rozgrywki są proste – na jednej mapie ścierają się dwie grupy graczy (maksymalnie trzy osoby w każdej). Podobnie jak w typowym RTS-się naszym zadaniem jest przejmowanie baz i ich rozbudowa, a następnie ich wykorzystanie do zniszczenia centrum dowodzenia przeciwnika. W przeciwieństwie jednak do większości strategii czasu rzeczywistego kontrolujemy w pełni jedynie jedną jednostkę – tytułowego AirMecha. Jest to nowoczesna maszyna bojowa, która potrafi w każdej chwili przeobrazić zię z myśliwca w mecha, czyli potężnego robota kroczącego. W trybie samolotu możemy przenosić inne jednostki, takie jak czołgi, wieżyczki strażnicze czy piechotę. Wszystkim im wydajemy jedynie podstawowe rozkazy, takie jak „atakuj” czy „broń”, a następnie to sztuczna inteligencja sama realizuje nasze polecenia. Nie możemy ręcznie wskazać punktu docelowego lub wymusić szarżę na konkretnego wroga. Ciągłe zmiany trybu AirMecha wymusza fakt, że jako myśliwiec możemy atakować tylko jednostki powietrzne, podczas gdy jako mech ograniczeni jesteśmy do niszczenia oddziałów i pojazdów naziemnych.

Osiągnięcie sukcesu w grze wymaga przejmowania baz. Im więcej ich posiadamy tym szybciej gromadzimy surowce, które umożliwiają nam trenowania armii i konstrukcję pojazdów. Sam AirMech nie potrafi opanować bazy. Do tego potrzebna jest piechota, która automatycznie rusza z naszego centrum dowodzenia w stronę przyczółki wroga. Ci zwykli żołnierze nie są zbyt odporni na obrażenia, dlatego musimy ich chronić jeśli chcemy mieć szansę na zwycięstwo. Rozgrywka kończy się wraz ze zniszczeniem lub przejęciem wszystkim baz wroga.

AirMech już teraz daje masę zabawy i jeśli zostanie w pełni dopracowany to bez większych problemów stanie się jednym z największych niezależnych przebojów tego roku. W nową wersję testową możecie zagrać za pośrednictwem Google Chrome Store.