Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2021, 12:12

Yakuza: Like a Dragon 2 - Sega potwierdza Yakuzę 8

Przy okazji reorganizacji w Ryu Ga Gotoku Studio firma Sega ujawniła, że trwają prace nad kontynuacją Yakuza: Like a Dragon 2.

Firma Sega potwierdziła, że trwają prace nad kontynuacją Yakuza: Like a Dragon (w japońskiej notce prasowej projekt określany jest jako Yakuza 8), czyli zeszłorocznej produkcji, która z sukcesem przeobraziła ten cykl w japońskie RPG. O projekcie wiadomo na razie tylko tyle, że głównym bohaterem pozostanie Ichiban Kasuga. Pierwsze materiały z gry powinniśmy zobaczyć za ok. 6-12 miesięcy.

Niestety grę zapowiedziano przy okazji ujawnienia niepokojących nowin. Ze studia odeszło bowiem dwóch weteranów, którzy kształtowali serię Yakuza od jej początków. Pierwszym z nich jest Toshihiro Nagoshi, czyli dotychczasowy szef odpowiedzialnego za markę zespołu Ryu Ga Gotoku Studio. Był on jedną z najważniejszych osób pracujących nad wczesnymi odsłonami serii, jak również pomysłodawcą spin-offowego cyklu Judgment.

Drugim weteranem, który pożegnał się ze studiem, jest Daisuke Sato, czyli producent większości odsłon serii Yakuza. Nie wiadomo na razie, gdzie przeniosą się dwaj twórcy, ale od pewnego czasu krążą plotki, że Nagoshi pokieruje nowym japońskim zespołem firmy NetEase.

Odejście tak doświadczonych deweloperów może budzić obawy, ale marka Yakuza jest w dobrych rękach. Szefem Ryu Ga Gotoku Studio został Masayoshi Yokoyama, który był producentem oraz głównym scenarzystą praktycznie wszystkich odsłon tej serii, za wyjątkiem pierwszej części i najnowszego Yakuza: Like a Dragon.

Yakuza: Like a Dragon 2 - Sega potwierdza Yakuzę 8 - ilustracja #1
Najważniejsze funkcje w Ryu Ga Gotoku Studio pełnić będą weterani, więc nie powinniśmy obawiać się spadku jakości.

Z kolei Ryosuke Horii będzie główną osobą zarządzającą całym cyklem. To kolejny weteran, który zaczynał jako projektant sekwencji walki w Yakuza 3, a potem z odsłony na odsłonę zakres jego obowiązków stopniowo rósł, aż został deweloperem nadzorującym rozgrywkę. Ostatnio był reżyserem Yakuza: Like a Dragon.

Nagoshi i Sato zostawili więc swoje studio oraz markę w dobrych rękach, przekazując pałeczkę ludziom, którzy pokazali, że są w stanie sprostać wymaganiom fanów Yakuzy.

  1. Yakuza: Like a Dragon – strona oficjalna