Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2019, 12:21

autor: Aquma

Xenonauts 2 wkrótce we wczesnym dostępie - sprawdź wymagania sprzętowe

Na kilka tygodni przed debiutem we wczesnym dostępie w serwisie Steam pojawiła się karta gry Xenonauts 2 – turowej strategii od studia Goldhawk Interactive, będącej duchowym spadkobiercą znanej serii X-COM. Informacje sugerują, że tytuł będzie wymagał bibliotek graficznych DirectX12.

Wiemy, na jakim sprzęcie ruszy Xenonautrs 2. - Xenonauts 2 wkrótce we wczesnym dostępie - sprawdź wymagania sprzętowe - wiadomość - 2019-01-23
Wiemy, na jakim sprzęcie ruszy Xenonautrs 2.

Na platformie Steam pojawiła się karta gry strategicznej Xenonauts 2 autorstwa niezależnego studia Goldhawk Interactive. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jakie będą wymagania sprzętowe omawianej produkcji. Na szczęście, do komfortowej rozgrywki wystarczy komputer, który lata świetności ma już za sobą, ale nie obeszło się bez jednej niespodzianki.

Xenonauts 2 – minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: i5-4690 (lub podobny)
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta graficzna: GTX 770 (lub podobny)
 4. DirectX: wersja 12
 5. Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
 6. System operacyjny: Windows 10

Xenonauts 2 – rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: i5-7600 (lub podobny)
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: GTX 970 (lub podobny)
 4. DirectX: wersja 12
 5. Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni
 6. System operacyjny: Windows 10

Największym zaskoczeniem jest prawdopodobnie wymaganie systemu operacyjnego Windows 10 oraz bibliotek DirectX 12. Informacje sugerują, że mamy do czynienia z tytułem współpracującym wyłącznie z najnowszym API graficznym Microsoftu. Czy takie ograniczenie potencjalnej grupy odbiorców rzeczywiście wyjdzie twórcom na dobre? Warto w tym miejscu odnotować, że demo udostępnione w 2017 roku na GOG.com można było uruchomić także na innych wersjach Windows, więc nie da się wykluczyć, że mamy do czynienia ze zwykłą pomyłką. Z drugiej strony – dwa lata to szmat czasu i wiele mogło się zmienić.

Przypominamy, że Xenonauts 2 jest kontynuacją udanej gry strategicznej z 2014 roku, będącą duchowym następcą kultowej serii X-COM. W produkcji tej wcielamy się w dowódcę międzynarodowej organizacji militarnej, która zajmuje się bronieniem Ziemi przed najeźdźcami z kosmosu. Walkę zrealizowano w systemie turowym, przy czym w kolejnych misjach wykorzystujemy tych samych żołnierzy – ich umiejętności stopniowo poprawiają się, przez co śmierć każdego weterana jest bolesną stratą.

Xenonauts 2 będzie dostępne wyłącznie na komputerach. Gra w marcu zadebiutuje w programie wczesnego dostępu Steam.

 1. Xenonauts 2 – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xenonauts 2

Xenonauts 2