Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 sierpnia 2013, 18:14

Xbox Live Marketplace zmienił nazwę na Xbox Games Store

Microsoft pożegnał się z nazwą Xbox Live Marketplace – od teraz sklep dla posiadaczy Xboksa 360 i w przyszłości Xboksa One będzie nosił nazwę Xbox Games Store. Koncern tłumaczy, że to ułatwienie dla użytkowników.

Xbox Games Store zastąpił Xbox Live Marketplace. - Xbox Live Marketplace zmienił nazwę na Xbox Games Store - wiadomość - 2013-08-30
Xbox Games Store zastąpił Xbox Live Marketplace.

Xbox Live Marketplace, platforma sprzedaży gier znana z Xboksa 360, zmieniła nazwę na Xbox Games Store w związku z nadchodzącą premierą następnej konsoli, czyli Xboksa One. Zmiana jest widoczna na oficjalnej stronie Xboksa i została potwierdzona przez firmę Microsoft. Przedstawiciel koncernu wyjaśnił serwisowi Joystiq, że modyfikacja ma ułatwić wyszukiwanie produktów. Obok Xbox Games Store będą funkcjonowały Xbox Music Store oraz Xbox Video Store.

Ze zmianą nazewnictwa nie wiążą się modyfikacje zawartości sklepu – użytkownicy Xboksa 360 mogą korzystać z niego na tych samych zasadach. Widać jednak, że Microsoft szykuje się do premiery nowej konsoli. Wcześniej firma zrezygnowała z waluty znanej jako Microsoft Points – w Polsce zastąpiły ją złotówki, o czym pisaliśmy we wtorek. Po tej zmianie płatności na Xboksie 360 można dokonywać przy pomocy kart kredytowych, PayPala lub zdrapek prepaid, które wkrótce trafią do sklepów.

  1. Xbox Games Store

Xbox Live Marketplace był wirtualnym sklepem stworzonym z myślą o Xboksie 360. To w tym miejscu posiadacze konsoli kupowali gry i dodatki do nich. Z poziomu usługi można było uzyskać dostęp między innymi do tak zwanych gier na żądanie (Games on Demand), produkcji arcade (wydawanych w ramach serii Xbox Live Arcade) oraz tytułów niezależnych (Xbox Live Indie Games). Na przestrzeni kilku lat sklep przeszedł kilka przeobrażeń, chociaż cały czas pełnił te same funkcje.