Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 sierpnia 2013, 14:20

autor: Sarge

Zmiana Punktów Microsoftu na złotówki w usłudze Xbox Live

Wczoraj doszło do oczekiwanej aktualizacji interfejsu Xboksa 360. Jedną z najważniejszych zmian jest rezygnacja z wirtualnej waluty (Punkty Microsoftu) na rzecz prawdziwej gotówki. Od tej pory Polacy na Xbox Live zapłacą za wszystko złotówkami.

Wczoraj w usłudze Xbox Live oficjalnie doszło do zmiany modelu płatności. W niepamięć poszła wirtualna waluta znana pod nazwą Punktów Microsoftu. Na polskim Xbox Live od tej pory za wszystko zapłacimy w złotówkach.

Firma Microsoft zdecydowała się na taką zmianę m.in. ze względu na zbliżającą się premierę Xboksa One, gdzie nowy model płatności ma funkcjonować od początku. Dotychczas na Xbox Live za większość cyfrowej zawartości płaciliśmy w Punktach Microsoftu, które najpierw trzeba było zakupić w sklepie lub przez sieć. Teraz cały proces uproszczono i za wszystko zapłacimy realną walutą.

Zmiana Punktów Microsoftu na złotówki w usłudze Xbox Live - ilustracja #1

Najłatwiej płatności można dokonać za pomocą karty kredytowej lub PayPala. Wkrótce w polskich sklepach powinny się jednak pojawić nowe karty prepaidowe o określonym nominale. Po wpisaniu w usłudze Xbox Live znajdującego się na nich kodu nasze konto zostanie zasilone określoną ilością pieniędzy.

Co z osobami, które w momencie zmiany modelu płatności posiadały jeszcze niewykorzystane Punkty Microsoftu? W ich przypadku zapas wirtualnej waluty został zamieniony na złotówki, które trzeba wydać do 1 czerwca 2015 roku. Pieniądze, które użytkownicy Xbox Live wpłacają od wczoraj, nie mają żadnego limitu czasowego i mogą być wydane kiedykolwiek.