Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2022, 20:37

Xbox Game Pass ciągle zachęca do próbowania nowych gier

Microsoft podał statystyki związane z usługami Xbox i PC Game Pass. Wynika z nich, że osoby opłacające abonament częściej sięgają po nowe tytuły, a gry znajdujące się w ofercie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Microsoft podzielił się nowymi statystykami dotyczącymi usług Xbox i PC Game Pass. Dowiadujemy się z nich między innymi, że osoby opłacające abonament częściej sięgają po nowe tytuły, a gry znajdujące się w ofercie cieszą się większym zainteresowaniem niż te, które do niej nie trafiają. Co ciekawe jednak, część podanych danych praktycznie nie zmieniła się od trzech lat.

Abonenci grają w więcej gier

Podczas dzisiejszej prezentacji podano, że posiadacze Xbox Game Passa grają w o 40% więcej gier niż pozostali użytkownicy. Chętniej sięgają również po nowe gatunki – w tym przypadku wzrost wynosi 30%. Warto zwrócić uwagę, że dane te są dokładnie takie same jak te, które podano niecałe trzy lata temu.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

W ubiegłym roku natomiast statystyki te były odwrócone pod względem wartości – 30% osób grało w więcej gier, a 40% sięgało po nowe gatunki. Widać więc, że Microsoft w tej materii regularnie podaje bardzo zbliżone do siebie dane.

Abonenci się również bardziej skłonni do wydawania pieniędzy i robią to o 50% częściej w porównaniu do innych graczy.

Gry z Game Passa wzbudzają większe zainteresowanie

Według Microsoftu, gry znajdujące się w abonamencie budzą większe zaciekawienie wśród jego posiadaczy. Liczba osób uruchamiających poszczególne pozycje wzrasta 3,5-krotnie w przypadku tytułów wysokobudżetowych oraz 15 razy, jeśli chodzi o tytuły indie.

Ogłoszenie, że gra trafi do Game Passa, powoduje również trzykrotne zwiększenie związanego z nią ruchu w serwisach społecznościowych.

Microsoft stara się więc podkreślić zalety Game Passa tak dla abonentów, jak i dla deweloperów, którzy potencjalnie mogliby umieścić swoje tytuły w usłudze.

  1. Microsoft – oficjalna strona