Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2020, 16:00

autor: Vergil

Wyszedł Oblivion Remastered – kompleksowy mod do The Elder Scrolls 4

Oblivion Remastered to duża paczka modyfikacji do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, która poprawia grafikę, wprowadza nowe mechaniki i zadania, a także dodaje niedostępne wcześniej obszary. Rzecz jasna cały zestaw można pobrać za darmo.

W serwisie Nexus Mods pojawił się Oblivion Remastered, czyli obszerny zestaw modyfikacji do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion. Jego autor zebrał w jednym miejscu mody, które poprawiają oprawę graficzną, dodają nowe mechaniki i zadania, a także rozbudowują świat gry o dwa nowe obszary. Twórca podpisujący się jako Levi zadbał przy tym o optymalizację, dzięki czemu poszczególne elementy nie „gryzą się” ze sobą. Paczkę ważącą niespełna 3,5 GB znajdziecie pod tym adresem, natomiast poniżej czeka na Was jej zwiastun.

Listę zmian wprowadzonych w modzie Oblivion Remastered należy rozpocząć od sfery wizualnej. Modyfikacja przynosi mnóstwo nowych tekstur i poprawia stare, a także znacząco zwiększa jakość modeli postaci (oraz wprowadza zupełnie nowe). Ponadto po jej instalacji możemy liczyć na realistyczne środowisko podwodne oraz tętniące życiem ulice miast.

A skoro mowa o miastach – te, które mogliśmy odwiedzić w oryginalnym Oblivionie, znacząco rozbudowano. Ponadto Oblivion Remastered przynosi dwa zupełnie nowe światy, których rozmiary są porównywalne ze znaną z „podstawki” prowincją Cyrodiil. W każdym z nich znajdziemy niedostępne wcześniej lokacje i zadania. Dodatkowe questy pojawiają się również w okolicach Cesarskiego Miasta; mowa zarówno o mniejszych zleceniach, jak i obszernych misjach składających się na całe linie fabularne dla zupełnie nowych frakcji.

Ponadto w Oblivionie Remastered pojawiają się też nowe mechaniki. Przede wszystkim modyfikacja znacząco odmienia starcia z przeciwnikami, czyniąc je bardziej dynamicznymi; wprowadzono także możliwość walki dwiema broniami. Oprócz tego na warsztat wzięto wierzchowce (które poruszają się szybciej; dodatkowo możemy wydawać im polecenia), a także pozwolono nam na uczestnictwo w wojnach toczonych przez poszczególne frakcje.

Oblivion Remastered bierze na warsztat m.in. oprawę graficzną, która w oryginale potrafi dzisiaj „trącić myszką”. - Wyszedł Oblivion Remastered – kompleksowy mod do The Elder Scrolls 4 - wiadomość - 2020-02-13
Oblivion Remastered bierze na warsztat m.in. oprawę graficzną, która w oryginale potrafi dzisiaj „trącić myszką”.

Fani serii The Elder Scrolls, którym nie jest po drodze z gatunkiem MMO, w ostatnich latach nie są rozpieszczani (mówiąc delikatnie) przez sprawującą nad nią pieczę firmę Bethesda Softworks. Warto jednak pamiętać, że trwają prace nad jej pełnoprawną szóstą odsłoną... choć wciąż nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam ją sprawdzić. Modyfikacje, takie jak ta opisana powyżej, udowadniają jednak, że nawet z nieco leciwego już Obliviona (w marcu od jego premiery minie już czternaście lat!) wciąż da się jeszcze sporo wycisnąć.

  1. Oblivion Remastered w serwisie Nexus Mods
  2. Oficjalna strona internetowa serii The Elder Scrolls
  3. The Elder Scrolls IV: Oblivion – poradnik do gry
  4. Stare gry singlowe, w które ciągle na Steamie grają tysiące graczy

Ostatnia aktualizacja: 2020-02-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion