Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 21:55

Wymagania sprzętowe Project CARS 3. Kampania starczy na 40 godzin

Zespół Slightly Mad Studios ujawnił wymagania sprzętowe pecetowego wydania gry Project CARS 3. Kris Pope zdradził też, że tryb Kariery dostarczy nam ponad 40 godzin zabawy.

Wymagania sprzętowe Project CARS 3. Kampania starczy na 40 godzin - ilustracja #1
Znamy wymagania pecetowego wydania Project CARS 3.

Od końca czerwca znamy datę premiery Project CARS 3. Jako że stanie się to jeszcze w tym miesiącu, użytkownicy komputerów osobistych powinni sprawdzić, czy ich PC podołają produkcji. Steam podał wymagania sprzętowe trzeciego Project CARS.

Minimalne wymagania sprzętowe Project CARS 3:

 • System operacyjny: Windows 10 (oraz wybrane wersje Windowsa 7)
 • Procesor: Intel Core i5 3450 3.5 GHz / 4.0 GHz AMD FX-8350 lub lepszy
 • Karta grafiki: NVIDIA GTX 680 lub lepsza (w trybie VR: NVIDIA GTX 980 lub lepsza)
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB dostępnej przestrzeni
 • Inne: DirectX 11, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Rekomendowane wymagania sprzętowe Project CARS 3:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel i7 8700k / AMD Ryzen 7 2700X lub lepszy
 • Karta grafiki: Nvidia RTX 2070 / AMD RX5700 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB dostępnej przestrzeni
 • Inne: DirectX 11, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX

Project CARS 3 – Kariera to ponad 40 godzin gry

Oprócz wymagań sprzętowych twórcy zdradzili garść informacji na temat Project CARS 3 na oficjalnym blogu marki PlayStation. Z wpisu autorstwa Krisa Pope’a (głównego projektanta w Slightly Mad Studios) dowiedzieliśmy się, że Kariera ma dostarczyć ponad 40 godzin zabawy. W grze pojawią się też trzy nowe tryby. O tych nie wiemy zbyt wiele, jako że tekst pokrótce wspomina tylko o jednym z nich: opartym na tablicach wyników Rivals.

Wymagania sprzętowe Project CARS 3. Kampania starczy na 40 godzin - ilustracja #2
Nowy tryb Kariery zapewni kilkadziesiąt godzin zabawy.

Kris Pope przybliżył też system postępów w grze. Studiu zależało, by gracze nie byli zmuszani do wykonywania określonych czynności w celu zebrania odpowiedniej liczby punktów doświadczenia. Tak więc XP będziemy zdobywać bez względu na to, co robimy: czy to bawiąc się w pojedynkę, czy też rywalizując w trybie sieciowym. Niemniej jest pewien haczyk – liczba zdobywanych XP będzie uzależniona od stylu jazdy. Szaleńcze rozbijanie się autem drastycznie spowolni nasze postępy, podczas gdy sprawny, „czysty” przejazd pozwoli na szybkie awansowanie na kolejne poziomy (za które otrzymamy walutę w grze oraz możliwość odblokowania nowych samochodów). Mniej punktów doświadczenia zdobędziemy też przy korzystaniu z rozbudowanych opcji asysty prowadzenia.

Project CARS 3 ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 28 sierpnia. Nowy zwiastun potwierdza też wydanie na Xboksa Series X (aczkolwiek bez daty premiery). Ponadto rozpoczęta dziś przedsprzedaż na Steamie zdradza polską cenę pecetowego Project CARS 3: 249 zł za wydanie standardowe i 379 zł za wersję Deluxe. Ta druga pozwoli rozpocząć zabawę trzy dni przed formalnym debiutem produkcji.