Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2012, 20:09

autor: sathorn

Wydawca Jagged Alliance: Back in Action pozyskuje prawa do marki S.T.A.L.K.E.R.

Firma BitComposer Games zabezpieczyła dla siebie wyłączne prawa do produkowania gier z serii S.T.A.L.K.E.R. Niemiecki wydawca pozyskując znaną markę chce wejść na rynek gier AAA.

Niemiecka firma bitComposer Entertainment pozyskała wyłączne prawa do wydawania gier wideo opartych na marce S.T.A.L.K.E.R, osadzonych w uniwersum wykreowanym przez braci Strugackich. Do tej pory produkcje z tej serii tworzone były przez Ukraińców z GSC Games.

Zrzut ekranowy z gry S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat - Autorzy Jagged Alliance: Back in Action pozyskuje prawa do marki S.T.A.L.K.E.R. - wiadomość - 2012-12-12
Zrzut ekranowy z gry S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat

Przedstawiciele wydawnictwa zlokalizowanego za naszą zachodnią granicą bardzo cieszą się z takiego obrotu wydarzeń. Jak twierdzi Stefan Weyl, członek rady nadzorczej bitComposer: „Pozyskanie S.T.A.L.K.E.R.A jest dla nas zwrotem istotnym w związku ze zorientowaniem się naszej firmy na rynki międzynarodowe. Dla nas, ta marka jest mostem do świata gier AAA (tak określa się tytuły najwyższej jakości, z dużymi budżetami – dop. sathorn) i kamieniem milowym w historii bitComposer.”

Inny z członków zarządu, Wolfgang Duhr, powiedział, że firma chce wykorzystać sukces jaki odniosła seria na świecie i widzi w niej wielki potencjał, który wykorzystany zostanie w przyszłości. Niestety nie padły żadne szczegóły, dotyczące nowej gry czy przejęcia prac już wykonanych przez nie istniejące GSC Games.

BitComposer to wydawca znany branży przede wszystkim z wydania gry Jagged Alliance: Back in Action z klasycznej serii Jagged Alliance. Firma z pewnością ma duże ambicje, pytanie tylko, czy w tym przypadku dobrze zmierzono siły na zamiary.

Przypomnijmy, że do tej pory pojawiły się trzy gry z serii S.T.A.L.K.E.R o podtytułach: Cień Czarnobyla, Zew Pyrpeci i Czyste Niebo. wszystkie stworzone przez ukraińskie studio GSC Games. Produkcje te zostały wydane wyłącznie na komputery osobiste i zebrały niezłe recenzje – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi dla nich około 80%.